Karamürselli izciler Çanakkale’yi gezdi

Kocaeli Büyükşehir ve Karamürsel Belediyesi’nin ortak çalışma grubu spor okullarının müşterek düzenledikleri “kültür gezileri” kapsamında “Çanakkale...

Kocaeli Büyükşehir ve Karamürsel Belediyesi’nin ortak çalışma grubu spor okullarının müşterek düzenledikleri “kültür gezileri” kapsamında “Çanakkale Geçilmez” gezisine katılan Karamürsel Spor Okulu’nun sporcu ve izcileri ağlayarak çıktıkları geziden gülerek ve üstelik Çanakkale’yi 30 dakikada geçerek Karamürsel’e döndü. Karamürsel Belediyesi Spor Okulları Müdürü Bilgutay Bağdat’ın grup başkanı olarak düzenlenen geziye 3 otobüsle giden Karamürselli izci kafilesinde izci liderlerinden Ayşe Yamak, Neslihan Dündar, Hacer Bağdat ve gönüllü eğitici Aycan Uçar öğretmenler görev aldı.

 

SAVAŞ ANILARI

Karamürsel’den hareket sırasında rahatsızlanan izci lideri öğretmen Ebru Kandemir’in katılamadığı geziye giden küçük öğrencilerden bazılarının anne-babalarından ilk kez ayrı seyahat ettikleri için ağlamaları ile başlayan gezi, öğrencilerin Çanakkale Savaşlarını öğrenmesi ve savaş anılarını dinlemelerinden sonra “gülerek” Karamürsel’e dönmeleri ile sona erdi.

 

HATIRA FOTOĞRAFI

Gelibolu’da rehberler eşliğinde savaş alanına giden Karamürselli izciler, Seyit Onbaşının yerleştirdiği mermi ile düşman gemisini batıran topun başında hatıra resmi ile başladıkları ziyarete, Seyit Onbaşı’nın deniz kenarındaki temsili resmi ile hatıra fotoğrafı çektirmekle devam ettiler.

 

ATATÜRK’ÜN SAATİ

Daha sonra savaş sırasında en çok yaralının tedavi edildiği “Sarıbezi” anında anıları dinleyen gurup buradan Conkbayırı’na geçerek şehitlikleri, 57.Piyade Alayını, Atatürk’ün saatinin kırıldığı ve gözetleme yerlerini gezdikten sonra amansız savaşın yaşandığı siperlere girerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

YENİ GEZİ İZNİK’E

503 bin askerin öldüğü Çanakkale’den anılarla ayrılırken, Karamürsel’e kadar olan yolculukta lider öğretmenlerin ve gönüllü eğitici Aycan öğretmenin birer anne şefkati ile kollayıp korumaları yanında neşe içinde ve gülerek dönerken, gurup başkanının bir daha ki gezinin İznik olarak düzenlenme teklifini alkışlarla karşılıyorlardı.  Abdullah KARAÖZ

26 Nisan 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Bülent KESİM - Bir Alan Kılavuzu olarak Karamürselli İzcileri atalarının yattığı yerlerı gezdirmekten onur duydum haberde bir bölümünde sözü gecen bir yanlışlığı iletmek isterim ATATÜRK'ÜN SAATİ yazan metinde yaralıların tedavi edildiği yer olarak yazan ''sarıbezi '' olarak yazılan yer yazımı yanlış olup dorusu sargıyeri olması gerekmektedir saygılarımla Alan Kılavuzu Bülent KESİM.

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 14:01
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR