“İtiraz süresini geçirip mağdur olmayın!”

Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Ali Haymanalı bir açıklama yaparak MİA projesi kapsamında arazisi olanları itiraz süresinin dolmasına az...

BÜYÜT


Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Ali Haymanalı bir açıklama yaparak MİA projesi kapsamında arazisi olanları itiraz süresinin dolmasına az zaman kaldığını belirtip, mağdur olmamaları için uyardı.
Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Ali Haymanalı’nın Merkezi İş Alanı (MİA) projesi kapsamında arazisi olanlar ile ilgili yaptığı açıklama:
“İzmit Belediyesi, Körfez ve Sanayi Mahalleleri sınırları dahilinde Eski Gölcük Yolu ile Yeni Gölcük Yolu Perşembe Pazarı ve Real Alışveriş Merkezini kapsayan alan 12.09.2013 tarih ve 558 sayılı kararı ile 1/ 1000 uygulama imar plan değişikliği yapılarak Kocaeli Büyükşehir meclisinde onaylanmış ve 5.10.2013 tarihinde askıya çıkarılmıştır. Askı süresi 30 gün olup 5.11.2013 günü planlamaya itirazın son günü olup bu alan içerisinde kalan mülk sahiplerinin daha sonra görecekleri zarara engel olmaları için bu süre sonuna kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı’na itiraz etmeleri gerekmektedir.

FAY HATTINDA
CHP grubu olarak bizler elbette kentimizin gelişmesini kamunun yaşam kalitesinin yükseltilmesini isteriz. Fakat bu bölgede yaşamını sürdüren tüm halkımızın burada ulaşımın nasıl bir kabus olduğunu, bu bölgenin güneyinden geçen D-130’a paralel Kuzey Anadolu Fay (KAF) hattının yakınında olduğu, sulak alan olması, İzmit ve Sapanca su havzasının birleşme noktasında olması, şuyulandırma yapılmış olması planın bütüncül olarak değil, parsel bazında yatırımcı ve büyük parsel sahiplerine rant sağlayıcı bir plan olması iki yıldır bekletilen ve seçim sonrasına bırakılması düşünülen plan tadilatı kentin paydaşlarıyla STK’larla tartışılmadan oldu bittiye getirilip meclisten geçirilmiş ve askıya çıkarılmıştır. Ayrıca itiraz için onlarca gerekçemiz raporda mevcut olup bu alanda mülkü olan parsel sahiplerinin gelecekte zarar görmemeleri konusunda, plan tadilatından en çok etkilenecek olan bilhassa “Küçük Sanayi esnafını” uyarmayı görev sayıp saygılarımı sunarım”.

24 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR