Güneş: Tepkiler bireysel, liste çok iyi

Parti çalışmalarına start vermek için ilimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, liste tartışmalarına cevap verdi. Diğer partilerden daha...

BÜYÜT

Parti çalışmalarına start vermek için ilimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, liste tartışmalarına cevap verdi. Diğer partilerden daha iyi liste yaptıklarını söyleyen Güneş, “11 vekile de talibiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Kocaeli 1. Sıra milletvekili adayı Hurşit Güneş seçim çalışmalarına başladı. Dün ilimize gelerek bir dizi temasta bulunan Güneş Derince İshakçılar Köyü’nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına katıldı. İshakçılar Köyü’nde kahveleri dolaşan Güneş, MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar ile karşılaştı. Daha sonra Kandıra’nın çevre köylerini dolaşan Güneş köylülere CHP’yi ve CHP’nin projelerini anlattı. Programına CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek başlayan Güneş burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sıralamalara gelen tepkilerden bahseden Hurşit Güneş şu ifadeleri kullandı

ÇOK İYİ LİSTE
“Ben doğduğumda babam CHP’liydi. 37 yıldır CHP üyesiyim. CHP eğer Cumhuriyetin tek ve en kuvvetli savunucuysa ki öyle, kimse CHP’den daha değerli değildir. Partimizin kişileri değil, ana ilkeleri önemlidir. Tüm illerde olduğu gibi Kocaeli’de de listemiz diğer partilerden çok daha iyidir. Biz her yerde en ideal listelerle seçime giriyoruz. 2002 yılında aday adayı oldum. Kemal Derviş arkadaşımın ısrarı üzerine aday adayı oldum. O dönemlerde ekonomik kriz oldu. Ben hep televizyonlardaydım. O dönemin önde gelen ekonomistlerinden biriydim. Buna rağmen partimiz beni listeye almadı. Ben hiçbir kırgınlık yaşamadım. Tepkim olmadı. Partimiz için çalıştım. Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasıdır.

ANKARA’YI ÇETİN İSTEDİ
Listemize baktığınızda yaş oranı ve meslekler olarak oldukça başarılı bir liste hazırladığımızı göreceksiniz. Bu kadar iyi bir listeye gelen tepkiler bireysel tepkilerdir. Bu bireysel tartışmalar kısa süren tartışmalardır. Kısa süre sonra CHP’nin önemi kavranacaktır. İzzet Çetin’in Ankara’dan aday olmasını çok normal karşılıyorum. Genel başkanımız İstanbul 1. bölgeden 2. sıra adayı olmasını istemişti ancak kendisi Ankara 2. bölgenin memleketi olan Bolu Kıbrıscık’a daha yakın olduğunu belirtti ve Ankara’dan aday oldu. Adaylıktan çekilen arkadaşlarımızın kendi takdiridir. Parti disiplini açısından hoş bir şey değil. Ancak tüzüğe göre hakları. Çekilebilirler.

11 VEKİLE TALİBİZ
Genel merkezimiz adaylıktan çekilen arkadaşlarımızın yerine gelecek arkadaşları il yönetimimize danışacaklardır. Herhangi bir sırada kaydırma söz konusu olamaz. Hedefimiz 11 milletvekili. Biz Kocaeli’de iktidar olmayı hedefliyoruz. 2014 yılında birçok yerel yönetimi ele alacağız. Kocaeli CHP için çok önemli. Son haftada 7 Haziran’da genel başkanımız ilimize geliyor. Birçok yerde iki il aynı gün miting düzenliyor ancak Kocaeli tek gün, tek başına yapacak. Unutmayın ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun ailesi de eşinin ailesi de ilimizde yaşıyor.” Kemal Şirin’in torunlarının MHP’ye geçmesini değerlendiren Güneş “Kemal Şirin’in bunu görmemiş olması iyi bir şey” dedi.

SEÇİMDEN SONRA İL BİNASI ALINACAK
Hurşit Güneş sözlerine şöyle devam etti “Sürekli ahdi vefa yaparsak partimizde genç insanların önü açılmaz. O zaman benim babamın mezardan kalkıp neden siyaset yapmadığını da tartışırız. Bu hafta MYK’da Kocaeli’ye il binası alımı konusunu konuştuk. Şırnak’ta il binası var ancak oranın il binasıyla Kocaeli’de bir oda alınmaz. Şu anda bütün olanaklarımızı seçimlere seferber ettik. Seçimlerden sonra il binası alacağız. Gebze’nin 2 binası var. Bunlardan birini satıp Çayırova’ya ilçe binası almayı düşünüyoruz. Burada ilimizde olan mevcut il binası satılmış ve büyük bir borç bırakılmış, bu hiç hoş olmamış.

CUMA NAMAZINI İSHAKÇILAR DA KILDI
Bundan sonra gün çalışma günüdür. Çizmeleri giyip çalışmalara başlayacak, köy köy dolaşacağız. Partinin içinde olup ben geride kaldım, çekiliyorum demek iyi bir şey değil. Artık çalışmalıyız. Bu günden sonra herkesi meydanlarda görmek istiyorum.” Hurşit Güneş daha sora parti önünde oluşturulan konvoyla Derince İshakçılar Köyü’nde gerçekleştirilen kutlu doğum haftası etkinliklerine katıldı. Burada köy kahvelerine tek tek giren Güneş, MHP Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar’la karşılaştı.
Partililerle birlikte İshakçılar Merkez Camii’nde cuma namazı kılan Güneş’in yanında Adnan Metin de vardı. Güneş daha sonra Kandıra köylerinden Çakmaklar, Tatarahmet, Teksen ve Akçaova köylerinde bir dizi temasta bulundu.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR