Kandıra duble yoluna ne oldu?

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar daha önce yapımına ilişkin açıklamaların yapıldığı Kandıra duble yoluna dikkat çekerek aylardır herha...

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar daha önce yapımına ilişkin açıklamaların yapıldığı Kandıra duble yoluna dikkat çekerek aylardır herhangi bir çalışmanın olmamasını eleştirdi.

 

Akar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın cevaplaması istemi ile vermiş olduğu soru önergesinde hemen hemen her hafta kazaların yaşandığı Kandıra- İzmit yolunda sadece Mayıs ayında 7 kaza meydana geldiğini belirterek 4 vatandaşının hayatını kaybettiğini 24 vatandaşın da yaralandığını söyledi.

 

KAZASIZ BİR HAFTA YOK

 

Akar, Kocaeli de meydana gelen trafik kazalarının önemli bir oranının Kandıra- İzmit yolunda olduğunu ve yapılacak olan duble yolun önemli ve gerekli bir yatirim olduğuna dikkat çekerek,  Bakan Işık ve yerel yöneticilerin sık sık müjde vererek başlıyoruz, kazmayı vuruyoruz açıklamalarına rağmen halen bir çalışma olmamasını eleştirdi.

 

Akar Kandıra duble yoluna ilişkin son olarak Şubat ay’ında Bakan Işık’ın ‘çalışmalar başlıyor’ açıklamasına değinerek aradan geçen üç buçuk aya rağmen hiçbir çalışmanın olmadığını belirtti. Soru önergesinde ihale sürecini de gündeme geitren Akar, yolun başlangıç ve bitiş tarihinin nasıl belirlendiğini ve yaz aylarında artan kazalara ilişkin herhangi bir önlemin alınıp alınmadığını Bakan Arslan’a sordu.

 

14 Haziran 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Kandıralı - Kandıra-İzmit yolu nerelerden geçecek , bir açıklama yok...yoksa sadece cezaevlerinin arasındaki yol akçakese köyünün altına alınıp 41 km. olan yol 46-47 km.ye mi çıkacak. gerçekten bu yolun nerelerden geçeceği niçin açıklanmaz.Hiç bir kandıralıda bilmiyor bu yolun nereden geçeceğini.

Yanıtla . 0Beğen 14 Haziran 14:02
01

yalancı şahit - Sizin dünyadan haberiniz yok? Kuzey karadeniz yolu açıldı.Kandıra duble yolunun kurdelasını fikri ışık kesti.Kandıra orrganik gıda fabrikaları tıkır tıkır çalışıyor,kandırada işsizlik sıfır.

Yanıtla . 0Beğen 14 Haziran 14:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR