CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş Açıklaması

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Gebze ilçesinin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden hak ettiği payı alamadığını öne sürdü.Güneş, partisinin Gebz...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Gebze ilçesinin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden hak ettiği payı alamadığını öne sürdü.

Güneş, partisinin Gebze İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında son yerel seçimlerde başarılı olamadıklarını, ancak il, ilçe ve Belediye Meclisi üyelerinin çok iyi çalıştıklarını, Büyükşehir Belediyesini de adeta "süzgeçten geçirdiklerini" söyledi.

Yanlışlıkları ve usulsüzlükleri araştırdıklarını belirten Güneş, Kartepe Belediyesinde ihaleye fesat karıştırmayla ilgili iddialar olduğunu ve konunun yargıya taşındığını bildirdi.

Gebze'nin de iyi yönetilmediğini savunan Hurşit Güneş, şöyle devam etti:

"Gebze, Büyükşehir Belediyesinden hak ettiği payı alamıyor. Gebze bizim için üvey evlat değil, öz evlattır. Yerel yönetimlerin hataları nedeniyle Gebzelilik bilinci bir türlü oluşturulamadı. Merkezde düzenleme çalışmaları, yıllardır devam ediyor. Kentte, büyük ulaşım sorunu var. Belediye otobüsleri, neden şehir içinde çalışmıyor- Neden o zaman Büyükşehire bağlandı Gebze- Gözlerimizi boyadılar, gerçekleri göremez hale geldik. Bakın 15 yıl sonra Gebze ile Dilovası birleşecek bununla ilgili hazırlık veya proje var mı-"

Gebze'ye donanımlı bir Üniversite kurulması gerektiğini de dile getiren Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz diyoruz ki Gebze'nin üniversiteye ihtiyacı var. Bölgenin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek bir Üniversite olmalı. Biz bunun için yasa tasarısını Meclise verdik. AK Partili arkadaşlara da 'siz de hazırlayın destek verelim' dedik. Ancak Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün üniversiteye dönüştürüleceğini öğrendik. Yazıklar olsun. Bu sadece tabela değişikliğinden başka bir şey olmayacaktır."

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Güneş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Mayıs törenleriyle ilgili genelgesiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Bunu zaten bu konuma getirecekleri belliydi. Cumhuriyet Bayramı'nı da gerekçelerle iptal ettiler. Cumhuriyetle hesaplaşma duygusu var. Bunu demokratik ve doğru bulmuyorum, Hükümet yanlış yapıyor. Türkiye demokratik olmayan bir rejime doğru gidiyor. Yargının kendinden olmadığını düşündüler, değiştirdiler. Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesini içeri aldılar. Bu TSK teröristtir demektir, o zaman teröristler ne oluyor peki- Buna tepki gösteren bir tek CHP var. Genel Başkanın hakkında fezleke hazırlıyorlar. Ülkede demokrasiyi savunuyorsak, başkalarının da özgür düşüncelerine saygı gösterilmesi gerekir. Yüzde 50 oy alınması demokrat olduğunu göstermez. Hitler de çok yüksek oyla, tek başına iktidar olmuştu ama demokrat olamamıştı. Türkiye'nin geldiği nokta bu."

14 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR