DP GİK Üyesi Murat Aydoğdu’dan CHP’li Kuşkan’a eleştiri

Demokrat Parti’de il yönetim kurulu haftalık toplantısı önceki akşam yapıldı. Parti binasında Cem Serhat Dayanç başkanlığında gerçekleşen toplantıya...

BÜYÜT

Demokrat Parti’de il yönetim kurulu haftalık toplantısı önceki akşam yapıldı. Parti binasında Cem Serhat Dayanç başkanlığında gerçekleşen toplantıya DP GİK Üyesi Murat Aydoğdu, CHP’nin eski il başkanı Yalçın Kuşkan’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Aydoğdu, “Bu hafta sonuna kadar genel merkez tarafından milletvekilliği adaylığı süreci hakkında çalışma yapılmaktadır. Şubat ayı sonu itibariyle başvurular alınmaya başlanacak” dedi.

 

ADAYLIĞA SICAK BAKIYOR

DP’nin yeninden yükselişe geçmesi yönünde ellerinden geleni yaptıklarını belirten GİK Üyesi Aydoğdu, “Milletvekili adaylarının kim olduğu önemli değildir. Bizler evde oturan milletvekili adayı istemiyoruz. Alanda bizlerle birlikte mücadele edecek isimleri istiyoruz” dedi. Aydoğdu, vekillik adaylığı ile ilgili olarak da “Herkes Ankara’ya gitmek ister” şeklinde konuştu.

 

KUŞKAN’A GÖNDERME

“Genel seçimlerde önemli olanın Demokrat Parti’nin barajı aşmasıdır” diyen Aydoğdu, CHP eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın “6 milletvekili çıkaracak güçteyiz” açıklamasında karşılık verdi. Aydoğdu, “Kuşkan, 13-0 sonucunu görmüyor galiba. Etrafta CHP’li belediye görülmüyor. Neye istinaden böyle bir açıklama yapıyor anlamak mümkün değildir” karşılığını verdi.

 

HAYAL ÜRÜNÜ

AKP tarafından milletvekili hedefinin yüksek tutulmasının altında algı operasyonu yattığını belirten GİK Üyesi Aydoğdu, “AKP, 7 Haziran’daki genel seçimlerde daha önceki başarısını göstermesi durumunda başarılıdır. Aksi durumda kaybetmiştir. Bu da sonun başlangıcıdır. AKP’nin 10 milletvekili hedefi hayaldir” şeklinde konuştu.

 

24 SAAT UZUNDUR

7 Haziran genel seçimlerinin çok önemli olduğunu söyleyen Aydoğdu, “Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir. CHP’nin 6, AKP’nin 10 milletvekili hedefi sözdedir. 8 Haziran’da DP’nin TBMM’nde temsil edilmesini sağlayacağız” açıklamasında bulundu. DP İl Başkanı Cem Serhat Dayanç ise, “Bank Asya’ya el konulduğu gecenin sabahında görüşülmesi beklenen üç güvenlik paketi dediğimiz düzenleme ve öncesinde 12 yıldır medyaya yapılan operasyonlar, ifade hürriyetinin iflasıdır” dedi.

 

BANK ASYA’YA OPERASYON

İktidarı eleştiren Dayanç, şöyle konuştu: “İktidara geldikleri günden bu yana işletme sermayesi olarak dini değerleri odağa alan AKP, bu şekilde inanç hürriyetini de baltalamış, sonrasında dershanelerin kapatılması ve Bank Asya’ya yapılan operasyon ile de girişim hürriyetini hedef almıştır. 7 Haziran seçimleri tüm bunlar düşünüldüğü 81 vilayetin vekillerinin seçileceği değil, milletin hürriyetini oylayacağı seçimlerdir” Serkan BORLAK

11 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR