Dersimliler’in gecesine CHP damga vurdu

Kocaeli Dersimliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ‘Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne CHP’liler damga vurdu. Geceye ge...

BÜYÜT

Kocaeli Dersimliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ‘Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne CHP’liler damga vurdu. Geceye genel başkan yardımcısı düzeyinde katılan CHP’liler büyük ilgi gördü.

Kocaeli Dersimliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce organize edilen, 'Birlik ve Dayanışma Gecesi'nde hemşeriler buluştu. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği geceye çok sayıda siyasi parti mensubu da katıldı. Başta CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş olmak üzere Dersim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Özkan Tacer, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, CHP milletvekili adayları Tuba Aydın ve Haydar Akar’ın da katılım gösterdiği geceye katılanlar birbirinden güzel türküler eşliğinde eğlenme ve stres atma imkanı buldu.

YEREL SANATÇILAR SAHNE ALDI
Dersimliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ruhi Çelik’in açılış konuşmasını yaptığı gecede birçok yerel sanatçı sahne aldı. Yaklaşan seçimlere dikkat çeken Çelik yaptığı konuşmada bütün partilere eşit mesafede durduklarını vurguladı. Çelik’ten sonra Dersim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Özkan Tacer ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş de kısa birer konuşma yaptı. 380 müyesi bulunan Dersimliler Derneği’nce organize edilen gecede Mehmet Ekici, Emre Saltık ve Çiğdem Çiftçi sahne aldı. Yerel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel türkülere davetliler de eşlik etti. 1995 yılında kurulan dernek halen Belediye İşhanı’nda faaliyetlerini sürdürüyor.

04 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR