Otopark konusu meclis gündeminde

Tarhan, “Bunun için Ankara’daki gibi birisinin ölmesi mi lazım?” dedi.   CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, cadde ve sokakların belediyeler tar...

Tarhan, “Bunun için Ankara’daki gibi birisinin ölmesi mi lazım?” dedi.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, cadde ve sokakların belediyeler tarafından ücretli otopark olarak kiraya verilmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Milletvekili Tarhan, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemi ile verdiği soru önergesinde, 5 gün önce Ankara’da Rüzgarlı Sokak’ta yaşanan acı olayı hatırlattı ve yargı kararlarını uygulamayan belediyelere karşı hangi yaptırımların devreye sokulduğunu sordu.

 

"YARGI KARARI UYGULANMIYOR"

CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Burdur Tüketicileri Koruma Derneği’nin başvurusu üzerine Danıştay’ın aldığı karara işaret etti. Tarhan, “Bu karar ile cadde ve sokakların belediyeler tarafından ücretli otopark olarak kiraya verilmesine ilişkin düzenleme iptal edildi. Ortada bir yargı kararı var. Ancak hala bu uygulamadan vazgeçilmediğini, yargı kararlarına uyulmadığını görüyoruz” dedi.

 

"BİRİSİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM?"

Önergesinde ilimizdeki uygulamadan da söz eren Tarhan, şöyle konuştu: Kocaeli’de de vatandaşlarımız benzer sıkıntıları yaşıyor. Yakın tarihte Ankara’da bir vatandaşımız yaşamını yitirdi. Daha sonra bu uygulamaya son verildi. Hukukun uygulanması için ille birilerinin hayatını kaybetmesi mi lazım?” ifadelerini kullandı.

16 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR