Banyo cinayetine 2 kez müebbet

Körfez Yarımca’da yaşanan olayda Murat Beydaş, Halil İbrahim Atışan (28) ve Fatma Cankurt (42)’ u silahla öldürmüştü. Görülen duruşmada karar çıktı. B...

BÜYÜT

Körfez Yarımca’da yaşanan olayda Murat Beydaş, Halil İbrahim Atışan (28) ve Fatma Cankurt (42)’ u silahla öldürmüştü. Görülen duruşmada karar çıktı. Beydaş mahkeme heyeti tarafından 2 kez müebbet cezasına çarptırıldı.

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesinde 2 Ekim 2009’da meydana gelen olayda Halil İbrahim Atışan (28) ve Fatma Cankurt (42) aynı evde çırılçıplak halde öldürülmüş olarak bulunmuş, olay sonrası cinayeti ihbar eden Murat Beydaş, polis tarafından sorgulanmış, cinayet zanlısı olarak tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Cinayetle ilgili olarak Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya dün devam edildi. Davaya Atışan ailesinin avukatı Mehmet Arif Gökberk, sanık Murat Beydaş ve avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu hazır bulundu. Av. Mehmet Arif Gökberk, sanık Murat Beydaş’ın MSN geçmişinin araştırılmasını ve olay yerinde bulunan mermi kovanları ile çekirdeklerinin tekrardan incelenmesini talep etmişti. Ayrıca sanığın cinayetin yanı sıra yağmalama suçundan da yargılanması talebinde bulunmuştu. Cumhuriyet savcısı da olayla ilgili olarak sanık Murat Beydaş’ın yağmalama ve cinayet suçlarından yargılanmasını talep etmişti.

10 SAYFA SAVUNMA SUNDU
Sanık vekili Nazmi Küçükosmanoğlu yaptığı savunmada, “iddia makamının sanığın maktül Fatma’yı suç delillerini gizlemek, maktül H. İbrahim’i yağma suçunu işlemek için hiçbir delile dayanmayan, öldürdüğü yönündeki mütalaasına ve dosyada bulunan iki adet çekteki ciro silsileleri nazara alındığından sanığın yağma suçundan cezalandırılmasına yönelik mütalaasına katılmıyoruz. Yazılı savunmamızda belirttiğimiz gibi sanık maktül H. İbrahim’in maktülün süreç içerisinde kendisine yönelik olumsuz tutum ve davranışları nedeniyle ve yine maktul Fatma’yı da olay gecesi sanığa yönelik yönelik hakaret içeren beyanlarından dolayı öldürdüğü ve sanığın tüm aşamalarda olayı samimi olarak anlattığı, sanığın beyanı dışında olayı aydınlatmaya yeter hiçbir maddi delil bulunmadığı, dolayısıyla savunma esas alınması gerektiği ve sanığın gerek H. İbrahim Atışan’ı gerekse Fatma Cankurt’a yönelik öldürme fiillerinden dolayı TCK’nın 81 maddesi gereğince hüküm kurulmasına, her iki eylemi de sanığın haksız tahrik altında işlediğinin kabülünün ve yakalandığı andan itibaren anlatımları ile olayın çözümüne yardımcı olması ve yargılama süresince mahkemede olumsuz tavrın olmaması sebebiyle TCK’nın 62. Maddesinin de sanık hakkında tatbikini talep ediyorum” dedi.

PİŞMANIM DEDİ 2 MÜEBBET YEDİ
Sanık Murat Beydaş son sözü sorulduğunda mahkeme heyetine üzgün ve pişman olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti aldığı karar ile Murat Beydaş’ı Fatma Cankurt’u öldürmekten dolayı önce ağırlaştırılmış müebbet hapsine, ardından ise Av. Nazmi Küçükosmanoğlu’nun savunması doğrultusunda müebbetine, H. İbrahim Atışan’ı öldürmek suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet sonrasında müebbetine ve nitelikli yağma suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Karara göre sanık vekilinin 7 gün içerisinde davayı temyize götürme hakkı bulunuyor.

04 Mart 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR