Derince Mevlana’da anlamlı çay buluşması

Derince Yenikentte Mahallesi’nde bulunan Mevlana Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetim kurulu ve üyelerinin düzenlediği “Birlik ve Dayanışma” çayı önce...

BÜYÜT

Derince Yenikentte Mahallesi’nde bulunan Mevlana Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetim kurulu ve üyelerinin düzenlediği “Birlik ve Dayanışma” çayı önceki gün Derince Venüs İş Merkezi’ndeki Tanyıldız Düğün Salonu’nda yapıldı. Çaya Okul Müdürü Göksel Taş, Derince Yenikent Mahalle Muhtarı Asuman Ekerer, Aile Birliği Başkanı Oya Ertürk, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

OKULA HARCANACAK

Birlik ve dayanışma çayında konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Oya Ertürk, kendilerine destek veren, katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Ertürk, “Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması, fiziki ortamların daha iyi olduğu okullarda okuması için biz veliler üzerimize düşeni yapmalıyız. Yapmak zorundayız. Düzenlediğimiz bu etkinlikte elde ettiğimiz gelir okulumuzun ihtiyaçlarında kullanılacaktır” dedi.


DEVLET’TEN BEKLEMEYEYİM

Okul Müdürü Göksel Taş ise, yaptığı konuşmada birlik ve dayanışma çayına katılan bütün velilere teşekkür ederek, “Derince Mevlana Ortaokulu velilerine teşekkür ediyorum. Düzenlenen birlik ve dayanışma etkinlikleri hem velileri hem de öğretmen-veli kaynaşmasını sağlıyor. Okullarımızın eksiklikleri vardır. Bu sadece bizde değil bütün yurttaki okulların sorunları ve ihtiyaçları aynısıdır, yurt dışındaki okullarında benzer sorunları vardır. Her şeyi devletten beklememek gerek. Bizim üzerimize düşeni bizler yapmalıyız. Çocuklarımızın okuduğu okulun temel ihtiyaçlarını giderilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Yapacağımız katkı çocuğumuzun başarısına yansıyacaktır” dedi.Konuşmalardan sonra çeşitli çekilişler yapıldı, oyunlar oynandı, halaylar çekildi.

22 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR