Derince Araştırma’da Replika Seti anlatıldı

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği tarafından başlatılan Besin Replika Seti ile beslenme eğitimlerinin tanıtımı dün Derince Eğitim ve Araştırma Hastane...

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği tarafından başlatılan Besin Replika Seti ile beslenme eğitimlerinin tanıtımı dün Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde düzenlenen programla yapıldı. Düzenlenen etkinliğe Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney’in yanı sıra Tıbbi Hizmetler Başkanı Onursal Varlık, Diyabet ve Endokrin İl Koordinatörü Endokrin Uzmanı Tuba Arkan, diyetisyenler, diyetisyen hemşireleri ve endokrin uzmanları katıldı.

 

“DAHA İYİ HİZMET İÇİN”

Düzenlenen program ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Şenol Ergüney, yaptığı konuşmada, “Diyabet ve obezite günümüzde ülkelerin en önemli sorunları arasında. İlimizde bu alanda yapılan çalışmalara her geçen gün yenisi ekleniyor. Son olarak sağlık tesislerimizde diyabet ve obezite konusunda başvuran hastalara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla diyetisyenler tarafından verilecek olan eğitimlerde kullanılmak besin replika seti alımı yapılmıştır” dedi.

 

REPLİKALAR ANLATILACAK

Besin Replika Seti konusunda bilgiler aktaran Ergüney, “Besin Replikası beslenme eğitimi sırasında besinlerin porsiyon miktarının doğru anlatılabilmesi için kullanılan, asıl besinle şekli, boyutu ve ağırlığı itibari ile benzer olan, besinin göz önünde canlandırılmasına olanak sağlayan örnek materyaldir. Bu setler sayesinde, sağlık tesislerimizden beslenme eğitimi alan vatandaşlarımıza, diyet menülerini görsel olarak sunma imkânı sağlanacak” dedi.

 

HASTANELERDE HİZMET VERİLDİ

Öte yandan diyabet ve obezite konusunda hastalara endokrin ve dahiliye uzmanları, psikolog, diyetisyen ve diyabet hemşireleri tarafından eğitim, tedavi ve kontrollerinin multidisipliner olarak verilmesi amacıyla 2014 yılından itibaren Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde diyabet ve obezite polikliniği hizmetleri verildiği bildirildi.

29 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR