Engeller, mektupla aşılacak

10 özürlü ve 10 özürlü olmayan ilkokul öğrencisi ‘Mektup Arkadaşım’ Projesiyle farkındalık oluşturacakBüyükşehir Belediyesi, özürlü çocukların özgüven...

BÜYÜT

10 özürlü ve 10 özürlü olmayan ilkokul öğrencisi ‘Mektup Arkadaşım’ Projesiyle farkındalık oluşturacak

Büyükşehir Belediyesi, özürlü çocukların özgüvenlerini artırıp diğer çocuklarla kaynaşmasını sağlayacak anlamlı bir projeye daha imza attı. Birbirini tanımayan 10 özürlü ve 10 özürlü olmayan ilkokul öğrencisinin bir ay boyunca mektuplaşacağı projede, mayıs ayındaki Engelsiz Eğlence Şenliği’nde ilk kez göz göze gelecekler. Proje ile fiziki farklılıkların arkadaşlıklara engel olmadığının topluma bir kez daha gösterilmesi sağlanacak.
BİRBİRLERİNİ GÖRMEDEN
MEKTUP YAZACAKLAR
Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yaşayan özürlü bireylerin birçok ihtiyaçlarını karşılarken sosyal projelerle onları hayata bağlıyor. Bu kapsamda Büyükşehir, özürlü olmayan çocukların, çeşitli özür gruplarından yaşıtları ile fiziki anlamda bir araya gelmeksizin arkadaşlık ilişkisi kurmalarına imkân tanıyan bir projeyi hayata geçirdi. 10 özürlü ve 10 özürlü olmayan ilköğretim okulu öğrencisinin bir ay boyunca birbirlerine mektup yazacağı projede önyargılardan arınmış, engelsiz arkadaşlıklar kurulacak.
ÜNİVERSİTELİLER POSTACI OLACAK
Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve özürlü bireylerin özgüven oluşumuna katkı sağlayacak projede mektuplar Kocaeli Üniversitesi’nden 10 üniversite öğrencisi ile ulaştırılacak. Bir nevi postacı görevini üstlenecek üniversiteli mektup koçları projeye katılan ilköğretim okulu öğrencilerinin evlerine gelerek mektup akışını sağlayacak. Mektup koçları yaşanan heyecanları ve mutlulukları birebir gözlemleyecek, bu gözlemlerini aktararak projenin hedefi olan kaynaşmanın gerçekleşmesi sağlanacak. Mektup Arkadaşım Projesi, Antikkapı Restoran’da sahne üzerinde mektup çiftlerinin tanışmaları ve çocuklar için özel olarak belirlenen hediyeleri birbirlerine vermeleri ile sona erecek.

30 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR