Yahya Kaptan’da ağaçları söktüler

    Yahya Kaptan sakinleri Uluçınar Caddesi üzerine be eski Migros yanında bulunan 2 dönümlük yeşil arazinin betonlaşmaması için mücadele veriyor. İdd...

 

 

Yahya Kaptan sakinleri Uluçınar Caddesi üzerine be eski Migros yanında bulunan 2 dönümlük yeşil arazinin betonlaşmaması için mücadele veriyor. İddialara göre; İzmit Yahya Kaptan 8. Bölge Yönetimi sınırları içerisindeki, eski Migros ve 23 Nisan Ortaokulu’nun arasında kalan yaklaşık 2 dönümlük yeşil alanda projelendirme çalışmalarına göre sağlık ocağı yapılacağı belirtiliyordu. Ancak Yahya Kaptan Akkavak Caddesi üzerine sağlık ocağı inşa edildi ve bölgede ikinci bir sağlık ocağına ihtiyaç kalmadı.

4 KATLI BİNA YAPILACAK

Yetkililer aynı alanı Yahya Kaptanlı vatandaşlara danışma gereği duymadan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne devretti ve 4 katlı bir bina yapmaya karar verildi. Betondan sıkılan vatandaşlar ise yeşil alanlarının yok edileceğini duyunca harekete geçti, ancak 23 ağacın sökülmesine karşı gelemedi. İzmit Belediyesi tarafından dün sabah erken saatlerde söz konusu alanda bulunan 23 ağaç söküm makinesi olmaksızın, kepçelerle adeta tarumar edilerek söküldü.

BETON’A DOYDUK

 Ağaçlarının sökülmesine mani olamayan Yahya Kaptanlılar bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına Yahya Kaptan Toplu Yapı Başkanı Abdurrahman Subaşı, 8. Bölge Başkanı Naim Keskin, Mahalle muhtarı azaları Cihan Demirkara, Gonca Çelik Ketenağ ve çok sayıda vatandaş katıldı. Basın açıklamasını yapan 8. Bölge Başkanı Naim Keskin, Yahya Kaptanlılar olarak betona doyduklarını ve yeşil alana ihtiyaç duyduklarını söyleyerek, “Bize burada sağlık ocağı yapılacak dediler, ancak sağlık ocağını başka yere yapıldı.

5 BİN 500 TL PEYZAJ PARASI VERDİK

 Daha sonra bizlere danışmadan ve imar tadilatı yapmadan araziyi Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne devrettiler” dedi. Konuşmasına devam eden Yahya Kaptan 8. Bölge Başkanı Keskin, “Biz burasının çocuklarımıza yeşil alan olarak kalmasını isterken, iyiden iyiye betonlaşmasını istemiyoruz. Ama belediyeden yetkililer sabah buradaki ağaçları katlettiler. Biz betona doyduk, yeşil alan istiyoruz.

SÖKÜM MAKİNESİ BOZUK ÇIKTI

Zaten bizler buradan ev satın alırken 5 bin 500 TL peyzaj düzenleme parası verdik. O parayı da çocuklarımızın geleceği için verdik. Ama şimdi kalkmış buraları yine beton yapacaklar. Ama bizler kepçelerin burada kalan ağaçları sökmesine ve burayı betonlaştırmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Öte yandan İzmit Belediyesi’nde konuyla ilgili yetkililerin, ağaçların sökülmesi işleminde kepçe kullanmaya mecbur kaldığı da sadece Büyükşehir Belediyesi’nde olan söküm makinesinin bozuk olduğu ortaya çıktı.

07 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR