Türkkan: Bu gidişata birlikte dur diyelim

MHP Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “2002’den beri milletimiz 30 kat fazla borçlandı. Size bir çağrıda bulunmaya geldik. Bize oy verin. Bu gidişata...

BÜYÜT

MHP Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “2002’den beri milletimiz 30 kat fazla borçlandı. Size bir çağrıda bulunmaya geldik. Bize oy verin. Bu gidişata birlikte dur diyelim” dedi.

MHP Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, il yönetiminden Muammer Arslan, Şinasi Sarı, Salih Yeykan ve Fedai Okumuş ile birlikte bir dizi ziyaretlerde bulundu. Türkkan ve ekibinin ilk durağı Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan oldu. Koltuk sevdası yüzünden insanların koltuklara yapışıp kaldığını dile getiren Türkkan, “Herkes koltuklarından kıpırdamamak için elinden geleni yapıyor. Ancak biz hizmet için buradayız. Memlekette adalet ve gelir dağılımında ciddi sıkıntılar var. Sağduyulu bir milletimiz var ancak bu böyle gitmez. Böyle gelmiş böyle gider anlayışını kabullenemiyorum. Çözüm bizdedir” dedi.

ESNAF KREDİ ÖDEYEMİYOR
Türkkan ve beraberindeki ekip ardından Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Kaya’nın konuğu oldu. Türkkan burada yaptığı konuşmada, “Memleketimizde küçük esnafın halini gören yok. Esnaf artık kredi bile alamıyor. Çünkü, 2002’den beri milletimiz 30 kat daha fazla borçlandırılmış. Kimse borcunu ödeyemiyor. Esnafın kredi almanın şartlarını yerine getirecek kadar bile takati kalmadı. Esnaflık müessesi Türkiye’de bitirildi. Herkes büyümeye mahkum bırakıldı. Hükümetin aldığı hiçbir kararda küçük esnafı göremezsiniz. Size bir çağrıda bulunmaya geldik. Bize oy verin. Bu gidişata birlikte dur diyelim” diye konuştu.

KADINLARIN DESTEĞİ
Türkkan ve beraberindekilerin sonraki durağı Derince Çınarlı Mahallesi oldu. Manallede esnaf ziyaretleri yapan Türkkan, sonrasında Kartepe Acısu mevkiinde bir ev toplantısına katıldı. Kadınlarla bir araya gelen Türkkan, “Erkek egemen bir dünyada, erkek egemen bir Türkiye’de yaşıyoruz. Yüzde 51 kadın nüfusu olan ülkemizde sadece 55 tane milletvekili var. Bu sayı çok az. Kadınlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Desteğinizi bekliyorum” şeklinde konuştu. Türkkan ve beraberindeki ekip son olarak Suadiye Kahvesi’nde vatandaşlarla bir araya gelip, onların sorunlarını dinledi ve sorularını cevaplandırdı.

07 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR