Erenkaya’nın düğünü çok konuşulacak!

CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya, görevinin sona ermesine 2 hafta kala kızı Nilay’ı evlendirdi. 1500 davetlinin katıldığı düğünde CHP eski Genel Başka...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya, görevinin sona ermesine 2 hafta kala kızı Nilay’ı evlendirdi. 1500 davetlinin katıldığı düğünde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal da nikah şahidi oldu. Düğün için 100 bin TL’nin üzerinde harcama yapıldığı konuşuldu.

BAYKAL ŞAHİT OLDU
İlimizi 1 dönem mecliste temsil eden CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya ve Güler Erenkaya çiftinin kızları Nilay Erenkaya ile Nezahat Uygun ve merhum Raif Uygun çiftinin oğulları Nafiz Uygun önceki akşam Emex Otel’de düzenlenen muhteşem bir düğünle evlendi. 1500 davetlinin katıldığı düğünde genç çiftin nikah şahitliğini CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Vali Ercan Topaca, Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve eski Milletvekili Erol Köse yaptı.

OLDUKÇA MALİYETLİ
Çiftin nikahını ise Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kıydı. Düğüne farklı illerden ve diğer partilerden yoğun katılım vardı. CHP’nin önde gelen ismi Sefa Sirmen’in düğüne katılmaması dikkat çekti. Yaklaşık 15 dakika boyunca havai fişek gösterisi yapılan düğünde ordövr tabağının ardından salata eşliğinde patates, pilav ve et yemeği ikram edildi. Alkollü ve alkolsüz tüm içeceklerin servis edildiği düğünün maliyetinin 100 bin TL’nin üzerinde olduğu konuşuluyor.

Erenkaya’nın düğünü yıllarca konuşulacak
CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya’nın kızı Nilay önceki akşam Emex Otel’de düzenlenen muhteşem bir düğünle evlendi. Düğünde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal da nikah şahitliği yaptı.

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya ve Güler Erenkaya çiftinin kızları Nilay Erenkaya ile Nezahat Uygun ve merhum Raif Uygun çiftinin oğlu Nafiz Uygun önceki akşam Emex Otel’de düzenlenen muhteşem bir düğünle evlendi. Yaklaşık 1500 davetlinin katıldığı düğünde genç çiftin nikah şahitliğini CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Vali Ercan Topaca, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve eski Milletvekili Erol Köse yaptı. Çiftin nikahını ise Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kıydı.

VEKİLLER KATILDI
Görkemli düğünde genç çift misafirlerini kırmızı halıda karşıladı. Saat 20.00’da başlayan ve gece yarısına kadar süren düğün için çeşitli illerden başta milletvekilleri olmak üzere birçok davetli Emex Otel’in bahçesini doldurdu. Düğüne Erenkaya’nın arkadaşları CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, İstanbul milletvekilleri Mehmet Sevigen ve Esfender Korkmaz, İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ve Muğla Milletvekili Fevzi Topuz da katıldı. Düğüne, AKP ve MHP’den de yoğun katılım vardı.

BAYKAL’A İLGİ
Başta AKP Milletvekili Fikri Işık olmak üzere, MHP Milletvekili Cumali Durmuş, MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü de düğünde yerini aldı. Ufak bir miting havasında geçen ve ilimiz siyasilerini biraraya toplayan düğünde nikah şahitliği yapan Baykal saat 22.00 sularında Emex Otel’e giriş yaptı. Deniz Baykal’ın aracının Emex Otel otoparkına geldiğini öğrenen partililer adeta otoparka akın etti. Büyük bir kitle tarafından karşılanarak kortej eşliğinde düğünün gerçekleştirildiği alana giden Baykal’a sevgi gösterileri devam etti.

15 DAKİKA HAVAİ FİŞEK
Büyük coşku içerisinde gerçekleşen düğüne CHP’nin önemli isimlerinden Sefa Sirmen’in katılmaması dikkat çekti. Yaklaşık 15 dakika boyunca havai fişik atılan düğünde Tahsin Tarhan hariç CHP’nin bütün milletvekili adayları yer aldı. İlimizde son yılların en çok konuşulan düğünlerinden biri olmaya aday gecede konuklara ilk olarak ordöv tabağı sunuldu. Ordövlerin ardından salata eşiliğinde patates, pilav ve et yemeği ikram edildi. Alkollü alkosüz tüm içeceklerin servis edildiği gecenin maliyeti hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, kent kulislerinde 100 bin TL’nin üzerinde ödeme yapıldığı konuşuluyor.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR