Doğan: Çocuğa yapılan yatırım geleceğe yatırımdır

Uzman eğitimciler tarafından hazırlanan ve yeni sayısı 50 bin adet basılan derginin okullardaki dağıtımına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da...

BÜYÜT

Uzman eğitimciler tarafından hazırlanan ve yeni sayısı 50 bin adet basılan derginin okullardaki dağıtımına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldı.

 

ÇOCUK DOSTU BELEDİYE

Alikahya Karadenizliler Mahallesi’ndeki Farabi İlkokulu’ndaki derginin dağıtımına katılan Başkan Doğan, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İzmit'e "Çocuk Dostu Şehir" ünvanını kazandıran belediye olarak çocuk odaklı hizmetleri çok önemsediklerini dile getiren Doğan " çocuklar için yapılan her hizmet, geleceğe yapılan yatırımdır. Bu nedenle siz çocuklarımızın gelişimini destekleyecek çalışmalara öncelik veriyoruz. Bu çalışmalarımız sonucunda "Çocuk Dostu Şehir" ünvanını aldık. Sizler, çocukların önemsendiği, çocuk dostu bir şehirde yaşıyorsunuz" dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZ BU ŞEHRİ GELECEĞE TAŞIYACAK

Çocuk odaklı çalışmalara büyük önem verdiklerini ve şimdiye kadar Pişman Çocuk Dergisi, okukl bahçelerindeki portatif havuzlar, Cepsinler, etüt merkezleri, satranç okulları, Sarısu Kampı,  çocuk parkları, çok amaçlı salonlar ve Çocuk Hakları Okulu gibi önemli projelere imza attıklarını da hatırlatan Başkan Doğan, “çocuklarımızın sosyal, demokratik ve çağdaş bir şekilde yetişmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz, onlar bu şehri geleceğe taşıyacak" şeklinde konuştu.

 

PİŞMANİYE DAĞITTI

Sınıfları teker teker dolaşan,  çocukların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Doğan, her biriyle teker teker kucaklaşarak, sohbet etti. Çocuklara, İzmit’in sembol tatlısı Pişmaniye dağıtan Doğan, onlarla keyifli bir gün geçirdi.  Başkan amcalarının dağıttığı pişmaniyeden yiyen minik öğrenciler, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile aynı sırada oturmanın keyif ve heyecanının yaşadılar.

 

PİŞMAN YİNE DOLU DOLU

Bugüne kadar 700 binden fazla basılarak ücretsiz olarak çocuklara dağıtılan Pişman Çocuk Dergisi'nin son sayısı da dopdolu bir içerikten oluşuyor. Dergide birçok ödüllü bulmacaların yanı sıra çizgi roman, söyleşiler, bilim teknik, beyin jimnastiği, eğlenceli matematik, öğrencilerin gönderdiği şiirler, bilmece bulmacalar, sağlık köşesi gibi bilgiler yer alıyor.

16 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR