KTO’da müşterek toplantı yapıldı

      Körfez Ticaret Odası (KTO) 4. ve 9. meslek komiteleri müşterek toplantılarında tehlikeli madde faaliyet belgesini gündemlerine aldı. KTO yönetim...

BÜYÜT

 

 

 

Körfez Ticaret Odası (KTO) 4. ve 9. meslek komiteleri müşterek toplantılarında tehlikeli madde faaliyet belgesini gündemlerine aldı. KTO yönetiminden Erkan Çağlayan, Veli Yıldız, 4. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Bozkurt, 9. Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Altun ve komite üyesi Yüksel Gündoğdu’nun katılımı ile düzenlenen komite toplantısında tehlikeli madde faaliyet belgelerini almaları hakkında üyeler uyarıldı.

 

ÖNERGE YAYINLANDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) kapsamında, hazırlanan “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge” 10 Nisan 2014 tarihinde yayınlandı.

 

1 EYLÜL SON TARİH

Bu kapsamda, tehlikeli maddelerin karayoluyla taşımacılığı alanında; dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve taşınabilir-tank işletmecisi olarak faaliyet gösteren firmaların, 1 Eylül 2014 tarihine kadar ilgili yönergede yer alan bilgi ve belgelerle başvurularını yapmaları gerektiği bildirildi. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almak için başvuruların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ilgili bölge müdürlüklerine yapıldığı öğrenildi.

21 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR