TEM’de çileli günler başladı

31 Ağustos tarihine kadar, her iki şeritte yapılacak olan çalışmaların sabah 07.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında gerçekleşeceği bildirildi.   TE...

31 Ağustos tarihine kadar, her iki şeritte yapılacak olan çalışmaların sabah 07.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında gerçekleşeceği bildirildi.

 

TEM Otoyolu’nda 166 gün sürecek olan bakım ve onarım çalışması bugün itibariyle başladı. Çamlıca Gişeler ile Gebze kavşağı ve Körfez ile Gümüşova arasında Düzce ile Körfez arasında her iki istikamette yapılacak olan çalışmalar sabah 07.00’da başlayıp akşam 20.00’da son bulacak.

 

GECE ÇALIŞMASI

Trafik yoğunluğuna göre 20.00’dan sonrada çalışma yapılabilecek. Sınav günleri ve bayram günleri çalışmanın yapılmayacağı otoyolda trafik işaret ve işaretçilerine uyulması isteniyor. Emniyet şeridinde yapılacak olan çalışmalara gerek duyulduğunda sağ ya da sol şeritler de dahil edilecek. Ancak her iki şerit ayı anda çalışmaya dahil edilmeyecek. Çalışmalar nedeniyle otoyolda trafik ağır aksak işleyecek.

 

DÜZCE-KÖRFEZ ARASI

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından TEM Otoyolu’nun Körfez Kavşağı ve Düzce Gümüşova mevkii arasındaki köprüler, üstgeçit ve viyadüklerde yenileme ve onarma çalışması yapılacak. Körfez-Gümüşova arasındaki çalışma 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Valilikten yapılan açıklamaya göre ikinci çalışma noktasının da İstanbul Çamlıca Gişeler ile Gebze Kavşağı olacağı bildirildi. Bu bölgede de köprü ve viyadüklerde bakım onarım çalışması yapılacak.

 

 D-100 DE ETKİLENECEK

İstanbul-Düzce ve Düzce-İstanbul arasında çift yönlü olarak yapılacak olan çalışma TEM Otoyolu’nda yoğunluğa neden olacağı için, sürücülerin D-100’e kayabileceği belirtiliyor. Bu durumda D-100 Karayolu da TEM’deki çalışmadan olumsuz etkilenecek.

 

ALTERNATİF YOLLAR

TEM’de yaşanacak trafik çilesi vatandaşı alternatif yollara yönlendirebilir. İstanbul ya da Gebze yönüne gidecek vatandaşlar, eski İstanbul yolunu ya da D-100 Karayolu’nu kullanabilecek. Aynı şekilde İstanbul-İzmit arasında seyir eden araçlarda bu yolları izleyerek TEM Otoyolu’na girmeden ulaşımını sağlayabilecek.

17 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR