Serdaroğlu: İşçiler açlıkla terbiye ediliyor

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, dün sendikanın Kocaeli şubesinde yaptığı basın açıklamasında GEA Klima fabrikasından çıkar...

BÜYÜT

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, dün sendikanın Kocaeli şubesinde yaptığı basın açıklamasında GEA Klima fabrikasından çıkarılan sendikalı işçilerin tazminatlarının verilmediğini ve iş verenin adeta işçileri açlıkla terbiye ettiğini söyledi.
Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen basın toplantısına, Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı ve aynı zamanda Genel Merkez Örgütlenme Daire Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Özkan Atar ile Birleşik Metal İş Gebze Şube Başkanı Erol Özler ve sendika üyeleri katıldı.

İŞÇİYE HAKSIZLIK YAPILDI
Genel Başkan Serdaroğlu yaptığı açıklamada “Elimize geçen bir belge, bu hukuk dışı gelişmeler karşısında Kocaeli Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı güçlerin Alman patrona prim tanıyan anlaşılmaz tutumlarını ortaya koyması açısından oldukça çarpıcıdır. İşten haksız yere çıkarmalar, taşlı sopalı saldırılar, işyerinin tamamen boşaltılarak polisler tarafından korumaya alınması gibi ancak baskı rejimlerinde veya muz cumhuriyetlerinde görülebilecek anlamsız tutumlar bugün ne yazık ki bizi bu açıklamayı yapmak zorunda bırakacak bir belge ile gün ışığına kavuşmaktadır.

TELSİZLER HİBE EDİLMİŞ
Vatan Telsiz ve Haberleşme Sistemleri Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ait 1555161 sıra no'lu ve 06/09/2011 tarihli GEA Klima Sanayi ve Ticaret AŞ adına kesilmiş ve toplam 10.312.73 tutarında bir fatura Çayırova Emniyet Müdürlüğü'ne hibe edilmek üzere satılmıştır ibaresiyle elimize geçmiştir. Faturadan cep telefonu ve benzeri mamuller olduğu anlaşılan on milyon tutarında bir bedelin karşılığı ne yazık ki tazminatsız olarak işsiz kalan 65 işçinin çoluk çocuğuyla açlığa ve belirsizliğe terk edilmesi olmuştur. DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası olarak bu ülkede emeğin haklarının böylesine gözü dönmüş bir biçimde çiğnenmesine asla sessiz kalmayacağız. Bu ve benzeri haksızlıklar karşısında bugüne kadar birçok defa yaptığımız gibi, gereken her türlü hukuki girişimin yanı sıra demokratik tepkilerimizi her ortam ve düzeyde göstereceğiz.” dedi.

09 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR