Hürriyet: İktidar israf etmese yeterli kaynağımız var

CHP İzmit İlçe Başkanlığı dün ilçe binasında Üçyol’da İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan ve şu an yıkılan direklerle ilgili basın toplantısı gerç...

CHP İzmit İlçe Başkanlığı dün ilçe binasında Üçyol’da İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan ve şu an yıkılan direklerle ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Açıklamaya CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ersin Albayrak, meclis üyelerinden Ercan Umutlu ve İlker Ulusoy katılım gösterdi.


“BİZİM PARAMIZLA YAPILDI”

Açıklama yapan Fatma Kaplan Hürriyet, “Oradaki esnafın işlerinin ciddi anlamda bozulmasına neden olan, oradaki esnafı çileden çıkaran, artık isyan noktasına getiren bir proje bu meydan projesi. Yaptığımız sonuçlar ve esnafın çığlıkları sonuca ulaştı ve sessiz sedasız yıkıma başladılar. Burayı revize mi ediyorlar bilmiyorum ama şimdi bizi ilgilendiren, bizim paramızla, öz kaynağımızla yapılmış olmasıdır. Esnafla görüştük. Onlar da yıkımdan memnun ancak şimdi ne olacağını merak ediyor” dedi.


“YIKARKEN DE SORMUYORLAR”

Kaldırımın genişletilip yolun daraltıldığını kaydeden Hürriyet, “Esnaf malını indiremiyor. Bırakın esnafının mal indirmesini, ambulans ihtiyacı olması durumunda onun girişi bile mümkün değil. Şimdi neler olacak o kaldırımlar nasıl yenilenecek? Bunlar ne kadar maliyete mal olacak? Yaptıklarında sormadıkları gibi yıktıklarında da sormuyorlar” ifadelerini kullandı.


“KAYNAK İSRAFI ORTADA”

Fatma Kaplan Hürriyet, “Şimdi bu yıkımın da bir maliyeti var. Bize seçim döneminde kaynak kaynak diye ısrarla soran yöneticilerin kaynak israfı ortada. Demek ki 12 yıldır iktidardaki AKP yöneticileri devletin kaynağını israf etmese, emekliye de işçiye de yeterli kaynağımız var” şeklinde konuştu.


“O DİREKLER HİÇ YAPILMAMALIYDI”

Hürriyet’in ardından konuşan Mehmet Ümit Küçükkaya, “İnsanlık tarihinde dönemin şartlarına göre yönetim kararları alınmıştır. Günümüz toplumunda da en önemli yönetimlerden biri demokratik akıldır ve bu sistem de pek çok ihtiyacın karşılanmasını sağlayarak israfa engel olur. Belediyenin 207 milyon lira borçlu olduğu dönemde, birinci dereceden ihtiyaç olmadığı, ne amaçla yapıldığının anlaşılamadığı bu projeye bir buçuk milyon lira harcıyorsanız, biz bunu neden yaptığınızı biz açıklamak zorundasınız” dedi.


“BECERİKSİZ YÖNETİCİLER”

Sözlerini sürdüren Küçükkaya, “O bölgedeki esnafın işini, sağlığını düşünmeden böyle bir proje yaptınız. Şimdi esnafın işini geliştirecek projelere imza atacak mısınız? O sütunların kaldırılması evet doğru bir iştir ancak en doğrusu, o sütunların oraya hiç konmamasıydı. Yani biz en başından beri esnafın isteğini papağan gibi tekrarlıyoruz. Beceriksiz yöneticileri Yaradanım bu ülkenin başından alır da bizi kurtarırsa bizim kaynak sorunumuz kalmayacak. Bunu da bir kez daha görmüş olduk. Eğer vicdanları varsa, bize bir buçuk milyona mal olan ve amaçsızca yapılan bu projenin masrafını kendi öz kaynaklarından karşılasınlar şeklinde konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

14 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

alperen - hani hırsızdı bu hükümet BUZZZZZZZZZZgibi yalan chp 3 temel ilkesi olan parti yalan talan islam düşmanlığı

Yanıtla . 0Beğen 14 Ağustos 10:49
01

ayşe - kaynakları neymiş öğrenebilirmiyiz

Yanıtla . 0Beğen 14 Ağustos 10:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR