KOTO’da ADR toplantısı yapıldı

Ülkemizin 2010 yılında imzaladığı ‘Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığı’na ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) 1 Ocak 2014 tarihi it...

Ülkemizin 2010 yılında imzaladığı ‘Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığı’na ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Tehlikeli maddenin sadece naklini değil, yüklenmesi, paketlenmesi, saklanması, boşaltılması gibi tüm süreçlerini kapsayan ADR düzenlemeleri, firmalara önemli yükümlülükler getiriyor. Yeni yönetmeliğin uygulamasında neredeyse 1 yıl geride kalırken, Kocaeli Ticaret Odası konuyla ilgili kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

13. KOMİTE’NİN TALEBİYLE

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 13. Meslek Komitesi’nin talebiyle düzenlenen ‘Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve ADR Mevzuatı’ konulu bilgilendirme toplantısında, yönetmeliği hazırlayan ekip içinde yer alan; Ulaştırma Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü Karayolu ve Demiryoluyla Tehlikeli Yük Taşımaları Dairesi Başkanı M. Bülent Özçelik ile Şube Müdürü Cemalettin Doğmuş konuşmacı olarak yer aldı.

 

TRAFİK BÜYÜK SORUN

Tehlikeli madde taşıyan, yükleyen, ambalajlayan, dolduran, boşaltan firmalarının temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği programa KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Meclis Divan Katibi Yıldırım Yılmaz, 13. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Baturhan Üretürk, Komite Başkanı Celal Özkaraaslan da katıldı. Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Karagöz, Kocaeli’nin tanker trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olduğunu vurguladı.

25 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR