Önal, Belediye-İş Hanı’nın yarım AVM olmasını istedi

İzmit Belediye Dr. Nevzat Doğan, Belediye İşhanı esnafları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıya Belediye Meclis üyesi İbrahim Elgin, AK...

BÜYÜT

İzmit Belediye Dr. Nevzat Doğan, Belediye İşhanı esnafları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıya Belediye Meclis üyesi İbrahim Elgin, AKP İl ve İlçe yöneticileri, Belediye İşhanı Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Önal, İzmit Kent Merkezi Başkanı Ahmet Emre Aydın ve çok sayıda esnaf katıldı. Başkan Dursun Önal, “Belediye-İş Hanı’nı yarım AVM yapmak istiyoruz. Üçüncü kata kadar yürüyen bir merdiven olabilir. Bu konuda destek istiyoruz. Doğan da, bunun çok güzel bir proje olduğunu, esnafların büyük alışveriş merkezleriyle rekabet edebilmesi için kendisini yenilemesinin şart olduğunu söyledi.

 

“ESNAFIN YANINDAYIZ”

Her zaman esnafın yanında olduklarını dile getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, "Biz lafla değil, yaptığımız hizmetlerle esnafa sahip çıkarız. İzmit Belediyesi esnafın yanındadır, esnafın dostudur. Hizmet veren esnaflarımızın daha iyi koşullara kavuşması için laf değil, hizmet üretiyoruz, çözüm üretiyoruz" dedi.

 

“ESNAFIMIZIN YÜZÜ GÜLECEK”

Başkan Doğan ‘’Bizim belediyecilik anlayışımızda eski moda, kavgacı, demogoji ve laf ustalığı anlayışımız yoktur yıllardır hiç iş yapmadan koltukları işgal eden bir yapımız yoktur. Biz her sabah uyandığımızda üzerimizdeki sorumluluğun ağırlığını omuzlarımızda hissederek çalışıyoruz. Şehrimiz için insanlarımız için işçilerimiz için esnafımız için ne yapabiliriz diye heyecanımızı yüreğimizde duyup işimizi görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Dünyadaki başarılı örnekleri sürekli inceliyoruz ve şehrimiz için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz.

 

“TURİZM KENTİ”

Hedefimiz şehrimize dışarıdan insanların gelmesini sağlamak. Hatta yurtdışından insanların kafilelerle gelmesini sağlayarak şehir esnafımızı daha çok kazanan ve işlerini büyüten bir konuma getirmektir. Bunun için alt yapımızı hazırladık. Yeni dönemde şehrimizi tarih turizm kenti olarak ilan edeceğiz ve şehrimizdeki tüm esnaflarımız daha çok kazanacak, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz. Bunun için her şey hazır. Zaten şehrimizde sağlık turizmi başladı, Sağlık turizmini daha da yaygınlaştıracağız.

 

YENİ PROJELER

Avrupa’dan Asya’dan Ortadoğu’dan hasta akışını kolaylaştırıcı destekler vereceğiz. Şehir esnafımız için önemli olan otopark. Katlı otopark ve tranvay projelerini yeni dönemde hızla uygulamaya sokacağız. Yeni dönemde esnafımız hiçbir dönemde olmadığından daha fazla kazanacak. Bende bir esnaf çocuğuyum. Esnaflığı bilirim. Küçük yaşlardan itibaren su, gazete, simit sattım. Manav, bakkal dükkanımız da vardı. Esnaflıktan geliyorum. Esnafın içindeyim, esnafın ne şekilde zorluklarını bilirim” şeklinde konuştu. Belediye İşhanı Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Önal da Başkan Doğan'a teşekkürlerini ileterek esnafa verdiği destek ve yardımlarından dolayı teşekkür plaket verdi.

16 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR