İZAYDAŞ’ta yüzde 11 zam!

Arabulucu sürecinin bitimine 3 gün kala sağlanan anlaşma sonucunda dün düzenlenen törenle hazırlanan sözleşmeye imza atıldı. İmza törenine İZAYDAŞ Ge...

Arabulucu sürecinin bitimine 3 gün kala sağlanan anlaşma sonucunda dün düzenlenen törenle hazırlanan sözleşmeye imza atıldı. İmza törenine İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, İZAYDAŞ yetkilileri ve sendika yöneticileri katılım gösterdi.

 

KAYNAK YARATMA

Törende konuşan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, “İZAYDAŞ olarak zor iş yapıyoruz. Emekliliği 2050’yi bulacak arkadaşlarımız var. Bir sonraki kuşağa karşı sorumluluğumuz var. Elde ettiğimiz kar birilerinin cebine girmiyor. Maliyetleri karşılamamız ve çalışanlarımızın hakkını vermemiz gerekiyor. Ayrıca yatırımla şirketimizin ömrünü uzatmalıyız. Süreçle ilgili sendika yöneticilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“HAKKIMIZI İSTEYECEĞİZ”

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin de İZAYDAŞ’ın örnek bir şirket olduğunu ve ilerleyen süreçte işçinin hakkını savunmaya devam edeceklerini söyledi. Şahin, ayrıca 1 Mayıs kutlamaları için Taksim’de ısrar etmenin anlamının olmadığını söyledi. TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu da, “Bu sözleşmeden iyi dersler çıkardık. İZAYDAŞ Türkiye ortalamasının altında değil. İZAYDAŞ’ın işi her zaman olsun, iş yerimizi koruyalım” dedi.

 

YÜZDE 11 ZAM YAPILDI

TİS görüşmeleri sonucunda sendika üyesi çalışanlara sözleşmenin birinci yılında işe giriş tarihi ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında işyerinde geçirdikleri her bir tam hizmet yılı için 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren günde 5 kuruş kıdem zammı uygulanarak tüm çalışanlara seyyanen 9,5 TL ücret zammı yapıldı. Bu da ücretlerde ortalama yüzde 11 zamma tekabül ediyor. Sosyal haklarda da yüzde 15 artış sağlandı. İkinci yılda ise gerçekleşecek olan enflasyon oranında artış maaşlara yansıyacak.

26 Nisan 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Emek - İzaydaş çalışanlarına yıpranma hakkı verilmeli...

Klinik ve Tehlikeli Atık yakma bertaraf fabrikası;Çalışanları yurtdışında ve Türkiyede bazı iş kollarındaki yıpranma hakkını istiyor.Yurtdışındaki fabrikalarda çalışanlar:15'yıl hizmet akti sonunda Ağır İş kolundan emekli ediliyor,İzaydaşlı Türkiye'de bazı iş kollarında uygulanan Yıpranma(fiili hizmet zammı)'hakkı istiyor.Çalışanlar Çevre ve Canlılar için Sağlıklarından feragat ediyorlar,onları ne gibi Hastalıklarının beklediği bilinmiyor,Normal çalışma süresi İzaydaş çalışanları için çok fazla.

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 17:07
01

Kurum ehil insanların elinde değil - Kar birilerinin cebine gitmiyor...Yalanı!..

Sayın SARAÇ'toplantıda tasarruf yapacağız dediniz,size gelince tasarruf yok!..Tasarrufu Tehlikeli ve Zehirli atıkların içinde sağlıklarından olan çalışanların ücretlerinden yaptınız...Büyükşehirdeki ücretler İzaydaş'ı geçti.Başta kiralık araç israfı devam etmekte İzaydaş üzerinden kiralanan araç sayısı belli değil Büyükşehirde kullanılan araçlarda var,Kaynakları ve İzaydaşın bilgi birikimini,Markasını boşa heba ettiniz ve bunları birilerine akıttınız peşkeş çektiniz.

Yönetici kadrolarınız yemekten ve kendilerine servet yapmaktan başka birşey yaptıkları yok,kuruma hiçbir katma değerleri yok!Bakım dönemlerindeki bakım maliyetleri DEVECİ + ERGEZER + SATINALMA + MÜTEAHHİT konsorsiyumu ile arttırıldı,İzaydaş sayesinde Servetleride artmakta.Pazarlama zaten başkalarına hizmet ediyor tam bir ihanet çetesi,İşletme desen tam fiyasko.Yandaş politikaları devam etmekte İzaydaş'ı dibe çeken kim?..

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 17:07
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR