HDP, Gölcük’te milletvekili adaylarını halka tanıttı

HDP Kocaeli Gölcük Değirmendere Kültür Merkezi’nde adaylarını halka tanıttı. HDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Akgül, HDP Kocaeli milletvekili adayları A...

BÜYÜT

HDP Kocaeli Gölcük Değirmendere Kültür Merkezi’nde adaylarını halka tanıttı. HDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Akgül, HDP Kocaeli milletvekili adayları Ali Haydar Konca, Sinan Odabaş, Güner Kizir, Bedia Salhan, Sevda Özer ve Ahmet Okuyucular’ın katıldığı tanıtım töreninde milletvekili adayları halka seslendi.

 

“Demokratik ve barış dolu bir Türkiye için bizler meclise”, “Başörtüme de etek boyuma da kendimiz karar vermek için kadınlar meclise” pankartlarının ve HDP bayraklarının asılı olduğu salonda ilk konuşmayı HDP Kocaeli İl Eş Başkanı Mehmet Akgül yaptı.

 

Konuşmasına Adana ve Mersin’de HDP il binalarına yapılan bombalı saldırıları kınayarak başlayan Akgül, seçim süreci boyunca HDP’nin önünü kesmek isteyenlerin olduğunu, tahrik ve provokasyonların yapılmaya çalışıldığını ve ileriki süreçlerde de provokasyonların olabileceğini söyleyerek halkı aklıselim olmaya davet etti. 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyleyen Akgül; bir daha Roboskilerin, Somaların yaşanmaması için HDP’nin meclise girmesi gerektiğini söyledi.

 

Akgül’ün ardından konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Ali Haydar Konca, HDP’nin tırmanışı karşısında AKP’nin ve cumhurbaşkanının tehdit ve saldırılara kalkıştığını söyledi. Konca, Adana ve Mersin’de yaşanan saldırıları kınayarak “Bizi bir oyuna çekmek istiyorlar, bizi sokağa dökmek istiyorlar ama biz bu oyunlara gelmeyeceğiz” diye konuştu. Seçimlere esas itibari ile iki partinin girdiğini söyleyerek “Bir yanda tek devlet, tek millet ve bir diktatör rejimini savunan partiler, diğer yanda ise halkların özgürlüğünü savunan HDP mevcut” dedi. Bu iki kutup arasında halklardan yana seçim yapılması gerektiğini söyleyen Konca halkı seçimlerde sandıkları korumaya ve adaletli bir seçimin gerçekleşebilmesi için oylarına sahip çıkmaya çağırdı.

 

Burada konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Sinan Odabaş, kendisinin Ana dilinin Lazca olduğunu söyleyerek bu ülkede halkların karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını söyledi.  Tüm sistem mağdurlarının HDP’de buluştuğunu söyleyen Odabaş, hiçbir provokasyonun bu halkın önüne geçemeyeceğini söyledi.

 

Aday tanıtım toplantısında söz alan HDP Kocaeli milletvekili adayı Sevda Özer ise seçim süreci boyunca, HDP’nin 60’ın üzerinde saldırıya uğradığını, 100’e yakın partilinin gözaltına alındığını ve 70 kişinin de tutuklandığını söyledi.

 

Özer’in ardından söz alan Bedia Salhan ve Ahmet Okuyucular da barış ve kardeşlik mesajları verdi. Konuşmaların ardından adaylar toplu olarak sahneye çıkıp halkı selamladı.

19 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ahmet alp - yazıklar olsun size

Yanıtla . 0Beğen 19 Mayıs 09:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR