CHP’li Başar, seçimi İlimtepe’den başladı

CHP’den Körfez Belediye Başkan aday adayı olan Prof. Dr. Reşat Başar, 27 Ekim’de yapılacak önseçim öncesi çalışmalarına İlimtepe Mahallesi’nden başlad...

BÜYÜTCHP’den Körfez Belediye Başkan aday adayı olan Prof. Dr. Reşat Başar, 27 Ekim’de yapılacak önseçim öncesi çalışmalarına İlimtepe Mahallesi’nden başladı. Mahalle temsilcisi Serdar Aksu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya İlimtepe Muhtarı Kazım Elmas, Belediye Meclis üyeleri Tuğman Kayalı, Tayfun Balıkçı ve önceki ilçe başkanı Fatma Koçkar da katıldı.

“ÖTEKİLEŞTİRMELERE
İZİN VERMEYECEĞİZ’’

Körfez’in en az hizmet alan mahallesinden yola başladığını belirten Başar, amacının Körfez’i yeniden tarihi dokusuyla buluşturup Kocaeli’de örnek bir ilçe haline getirmek olduğunu söyledi. 10 yıldır İlimtepe’nin ulaşım sorunun, alt yapı sorunun çözülememesinin yerel yöneticilerin halkın sorunlarına eğilmediğinin göstergesi olduğunu belirten Başar, “Bunun için ilçeyi halkla beraber yöneteceğim” dedi. İlimtepe’de yapılacak iş merkezi, lise ve yüksek okulun mahallenin nüfusunun da artmasını sağlayacağını belirtti. Doğal yapısıyla Körfez’in ciğerlerini oluşturabilecek olan İlimtepe’nin sorunlarının çözümüyle şehrin incisi olabileceğini söyledi.

“ÜLKE KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

Kendisiyle ilgili de açıklamalar yapan Başar, siyasete atılmaktaki tek amacının ülkenin kötü gidişatının olduğunu söyledi. Bu anlamda kendisinin yıllarca dekanlığını yaptığı fakülteyi nasıl başarıya ulaştırdıysa, Körfezi de sosyal demokrat bir anlayışla ve kimseyi ötekileştirmeden halkla birlikte yöneteceğini söyledi. Son olarak 27 Ekim’de yapılacak demokrasi şölenine tüm üyeleri davet eden Başar, sandıktan kim çıkarsa çıksın omuz omuza mücadele edeceklerini ve Körfez’i mutlaka kazanacaklarını ve halkla birlikte yöneteceklerini belirtti.

16 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR