CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan iddialı açıklamada bulundu

İzmit’in görmediği bir miting gerçekleştireceğizCHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan il yönetim kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada 7 Haziran’da ya...

BÜYÜT

İzmit’in görmediği bir miting gerçekleştireceğiz
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan il yönetim kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada 7 Haziran’da yapılacak miting çalışmalarını değerlendirdi. Mitinge katılım için net bir rakam vermeyen Kuşkan “İzmit’in görmediği bir miting gerçekleştireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olağan il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam il binasında gerçekleştirildi. CHP İl Başkan Yardımcısı Yalçın Kuşkan toplantı öncesinde basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Mitingle ilgili genel bilgi veren Kuşkan şöyle konuştu

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ İLİMİZDE
“7 Haziran’da gerçekleştireceğimiz miting için, miting alanında bulunan evlere Türk ve CHP bayrağı ve Atatürk posterleri asabiliyoruz, fakat bazı evler belediyeden çekindiği için CHP bayrağı asamıyorlar. Toplumun üzerinde büyük bir baskı var. 3 Haziran günü genel merkezden bir heyet ilimize gelecek. CHP Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, PM üyesi İhsan Özkas ve genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ilimize gelerek çalışmalarımızı yerinde inceleyecek.

60 BİN PİŞMANİYE
Genel başkanımız ilk olarak Dilovası’nda uğrayacak diye daha öncede söylemiştik. Dilovası’nda herhangi bir program tertip etmiyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Dilovası’na gelecek fakat hiçbir yere uğramayacak. Orada otobüsünden halkı selamlayacak. Halkla buluşacak. Daha sonra ilimiz kent merkezine gelecek. Miting sonrasında da İnönü Caddesi’nden halkı selamlayarak ilimizden ayrılacak. Miting için özel bir hazırlık içerisindeyiz. CHP amblemli paketler içinde 50 – 60 bin adet pişmaniye dağıtacağız.

MİTİNG ALANI DARALTILMAYACAK
Mitingin katılımı hakkında ben herhangi bir tahminde bulunmam ancak şunu söyleyebilirim, İzmit’in bugüne kadar görmediği bir miting organize edeceğiz. Kimsenin yaptığı gibi alanı daraltmayacağız. Perşembe Pazarı alanını dolduramam kaygısı yaşayan siyasi partiler gibi başka ilçelerde miting yapmayacağız. Kimsenin alanı doldurmaya cesareti yok. Böyle zor bir dönemde Perşembe Pazarı’nda olacağız. Ve herkes görecek biz belediyeden alanı genişletmesini isteyeceğiz.

KASETLER AKP’YE ZARAR VERECEK
Çalışmalarımızda belli bölgeler belirledik. Bu bölgelere daha fazla ağırlık veriyoruz. Bu bölgelerde en öncelikli olanları Darıca ve Dilovası.” Konuşmasının devamında MHP’nin kaset skandalıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kuşkan açıklamasını “Kaset olayında çok değişik olaylar oluyor. Kameralar odalara profesyonelce yerleştirilmiş. Ortada adeta bir toplum mühendisliği var. Bu stratejiyi Mussolini ve Hitler uyguladı. Bana göre bu uygulamalar AKP’ye zarar verecek” ifadeleriyle sonlandırdı.

MECLİS ÜYELERİ ULUGÜN’LE TOPLANDI
Kuşkan’ın konuşmasının ardından il yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. İl yönetim kurulu gerçekleştirildiği sırada parti binasındaki toplantı salonunda CHP’li meclis üyeleri il başkan yardımcısı Yavuz Ulugün ile bir araya gelerek seçim sürecinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya yaklaşık 50 CHP’li meclis üyesi katıldı. Toplantı sonrasında alınan kararların seçim çalışmalarında CHP’nin özellikle zayıf olduğu bölgelerde kullanışlı çalışma teknikleri geliştirilmesinde faydalı olması bekleniyor.

25 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR