PLAT Derneği çocuklara bilimi sevdirecek

Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği’nin ‘Denemeden Olmaz’ projesi kapsamında okulların fen laboratuvarları yenileniyor, fen derslerinde uygula...

Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği’nin ‘Denemeden Olmaz’ projesi kapsamında okulların fen laboratuvarları yenileniyor, fen derslerinde uygulamalı eğitimin kapıları aralanıyor.  Bu sayede, deney yapma şansı edinen minikler geleceğin bilim insanları olmaya aday.

 

Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği (PLAT), ilköğretim öğrencilerinin bilimle uygulamalı tanışmasını hedefleyen ‘Denemeden Olmaz’ Sosyal Sorumluluk Kampanyası’nın ilk adımını attı. Darıca’da bulunan Osman Hamdi Bey İlköğretim Okulu’na fen laboratuvarı yaptıran PLAT üyeleri, bilime meraklı genç nesle desteklerini sürdürecekleri mesajını verdiler.  PLAT Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, “Yarınlarımız olarak gördüğümüz genç arkadaşlarımızın aklına bir kıvılcım düşürebilmek ve eğitimlerini bir nebze olsun teorik eğitim sisteminin yanı sıra uygulamalı bir eğitim sistemi ile de desteklemek istiyoruz” diye konuştu.

 

Yeni Fen Laboratuvarı’nın açılış törenine Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Okul Müdürü Sayim Parlakoğlu, PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, PLAT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Hatipoğlu ile PLAT Genel Sekreteri Füsun Erkal katıldı. Laboratuvarın açılışının ardından öğrenciler hazırladıkları deneyler ile fen bilimlerine olan ilgilerini gözler önüne serdiler.  

 

Hedef bilime meraklı nesiller yetiştirmek

PLAT Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Denemeden Olmaz’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan çalışmaları aktaran PLAT Başkanı İmer Özer, “Okulumuzda maddi imkânsızlıklar dolayısıyla tamamlanamayan fen laboratuvarını hayata geçirmeye karar verdik. ETÜV Makinası, Mikroskop, Dijital Terazi, Projeksiyon, Bilgisayar, Dijital Multimetre, Barkovizyon Perdesi, İnsan Vücudu, İskelet Modeli,  AG Güç Kaynağı, Elektroskop ve tabureler de dahil olmak üzere,  ilkokul seviyesindeki bir fen laboratuvarında birçok deneyde kullanılabilecek laboratuvar malzemesi öğrencilerin kullanımına sunuldu. Önümüzdeki süreçlerde bu projemizin devamını getirmeye ve bilime meraklı çocuklar için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

 

Özer: Ülkemize olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz

Sadece üretim ve tüketim sektörleri odaklı olmayarak, insanlığa ve ülkemize karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Özer, şöyle konuştu: “Türkiye’de bilime meraklı ve bu alanda eğitim almayı isteyen birçok öğrenci var. Her okulda öğrencilerin deney yapabilmeleri için yeterli altyapı olmayabiliyor. Dernek üyelerimizin de katkısıyla seçeceğimiz okullardaki eksiklikleri tamamlamayı istiyoruz.” Bilimin önündeki engelleri aşmayı hedefleyen kampanyanın önümüzdeki dönemde de farklı okullara devam etmesi planlanıyor.

28 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR