Doğan, Dar Sokak’ta incelemede bulundu

İzmit’in ticari yaşamında önemli bir yeri olan Fethiye Caddesi Dar Sokak’ta imaj yenileme çalışmaları yapılıyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğ...

BÜYÜT

İzmit’in ticari yaşamında önemli bir yeri olan Fethiye Caddesi Dar Sokak’ta imaj yenileme çalışmaları yapılıyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Dar Sokağı gezerek yapılan çalışmaları inceledi.


İzmit kent merkezinin ticari cazibesini arttırmak amacıyla, işyerlerinin kendilerini gözden geçirmeleri gerektiğini sık sık vurgulayan Başkan Doğan; “ Güzel caddeler ve sokaklar yapılıyorsa, binaların da bu güzelliğe uygun hale getirilmesi gerekir. İşyerlerinin dış cephelerindeki uyum ve güzellik, ticari yönden cazibeyi arttırır. Kent genelinde imaj yenileme çalışmalarını hızla yayarak, bu örnekleri çoğaltmak istiyoruz” dedi.

ZEMİN YENİLENECEK

Projesi belediyenin mimar ve mühendisleri tarafından hazırlanan çalışmada, işyeri sahipleri kendi işyerlerinin ön cephelerini boya badana ve vitrini de dahil olmak üzere belli bir standarda getiriyor. Dar Sokak’ta süren çalışmalarda bu konuda ciddi mesafeler alındı. Belediye ekipleri çalışmaya paralel olarak sokağın zeminini yenileyecek. Ayrıca, dekoratif aydınlatma sistemiyle, sokak gündüz olduğu kadar akşamları da cazibesini koruyacak. Çalışmaları incelerken bir taraftan esnaflarla da görüş alışverişinde bulunan Doğan’a esnaflar teşekkür ettiler. Sarar Giyim’in sahibi Hüseyin Sarar ile Bursa İskender Kebap’ın Müdürü Kazım Koç, imaj yenileme çalışmalarının Dar Sokağı daha aktif hale getireceğine inandıklarını söylediler.

02 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR