Konyalılar 3’e yürüdü Körfezi karalar bürüdü 0-2

Konya Torku Şeker 2 golle 3 puanı aldı, zirveye yürüdü. Kocaelispor ise, alttakiler puanları kazanınca fark 5 puana geriledi. Körfez karalar bürüdü…KÖ...

BÜYÜT

Konya Torku Şeker 2 golle 3 puanı aldı, zirveye yürüdü. Kocaelispor ise, alttakiler puanları kazanınca fark 5 puana geriledi. Körfez karalar bürüdü…

KÖTÜ BAŞLADIK, KÖTÜ BİTİRDİK
2. dakikada Cafercan’ın pasıyla buluşan Ömer sert vurdu, az farkla avuta çıktı. Hemen akabinde golü yedik. 7. dakikada kimsenin beklemediği bir anda sağ kanattan yapılan ortada topla buluşan Ömer Yalçın, ayağı ile dokundu ve top ağlarla buluşunca 1-0 öne geçti. 20. dakikada sol kanattan Serdar’ın ortasına Onur Türk kale ağzında kötü vurdu bir fırsat kaçtı. 22. dakikada Konya ekibi mutlak bir gol kaçırdı. Sağ kanatta bom boş durumda topla buluşan ilk golün sahibi Ömer iyi vuramadı ve mutlak bir gol kaçtı. 23. dakikada Kocaelispor soldan yüklendi. Gökhan’ın ortasına yükselen Serdar kafa ile topu kaleye gönderdi, yerden seken topa Onur Türk koştu ancak kaleci yükselen topu Onur’dan önce uzaklaştırdı. 25. dakikada Kocaelispor faul beklerken kontra atağa yakalandı. Ömer, yanındaki Cafercan’a yerden pas gönderdi. Ceza sahası ön çizgisi üzerine gelen topa Cafercan sol ayağı ile sert vurdu ve top kale üzerinden az farka auta çıktı. 31. dakikada Konya ekibi yine çok net bir gol kaçırdı. Ömer altı pasın önündeki topa vurdu top kale direğinin bir karış kadar solundan auta çıktı. 36. dakikada Kocaelispor atağında Onur Alkan, Ali’ye iyi bir pas verdi. Ali, kaleye yerden şut gönderdi. Ancak bu şut yavaş olunca top kaleci Gürsel’de kaldı. 37. dakikada Konya Torku inanılmaz bir gol kaçırdı. Ceza sahası sol kanadında topla buluşan Murat son derece müsait durumda Metin ile karşı karşıya kaldı. Kaleye plase bir vuruş gönderen Murat, Metin’i geçemedi ve Metin soluna uzanarak inanılmaz bir top çıkardı. 42. dakikada Serdar’ın vuruşunu kaleci Gürsel sağına uzanarak kontrol etti. Dk. 44’te yüzde yüz golü kaçırdık. Serdar sağ kanattan ceza sahası içine doğru ortaladı. Ali, Serdar’ın ortasına çok iyi yükseldi ve iyi bir kafa vuruşu ile kaleye gönderdi. Gürsel bu kafa vuruşu güzel bir şekilde kornere çıkardı.

UĞUR DAŞDEMİR KORKUTTU
Kocaelispor ikinci yarıya, ilk yarının aksine çok iyi başladı ama golü bulamadı. Ancak 70. dakikada Uğur Daşdemir’in bilincini kaybetmesi herkesi şok etti. 50’de Serdar ilk önce topu göğsü ile kontrol etti ve kaleye sırtı dönük bir şekilde vurdu. Top üstten auta çıktı. 53’te Kocaelispor net bir gol kaçırdı. Yerden seken topa Ali müsait durumdayken vole şeklinde vurdu. Sert şut üstten auta çıktı. Daha sakin vursa golü atmıştık. 54’te Ali Bayraktar kaleci Gürsel ile karşı karşıya kaldı. Kendini yere atmayıp vursa golü atacaktı, ama kendini atınca hakem penaltıyı vermedi, sarı kartı da çıkarttı. 56. dakikada bu kez Konyalı Ömer Yalçın atılan ara pas ile Metin ile karşı karşıya kaldı. Sağ çaprazdan sert vurdu, Metin bu topu da ayakları ile çıkardı. 70’de bir hava topunda Uğur Daşdemir, uzun boylu Cafercan’ın arkasından kafayı vurdu ama kafasının üstüne ters düşünce dilini yuttu. Her iki takımın futbolcuları da büyük şok yaşayıp başını ellerinin arasına aldı ama hemen müdahale edilince korkulan olmadı, Uğur hastaneye kaldırıldı. Uğur’un yerine oyuna Ensar girdi. 80’de de ikinci şok golle geldi, Konya Torku Şekerspor ikinci golünü attı: 0-2. son dakikada yine Onur Akbay goldü kaçırınca 3’ü golden kurtulduk. Maçı kaybettik, Pendik galibiyetinin hükmü zamladı. Çarşamba Balıkesir’de final gibi bir maç oynayacağız. Alttakiler arayı kapatıyor. Düşme hattıyla aramızda 5 puan kaldı.KOCAELİSPOR - 1
KONYA ŞEKERSPOR - 2MAÇIN DAKİKALARI

Maç bitmek üzereyken Kocaelispor farkı bire indirdi. Kullanılan kornere yükselen ve vuran Aydın’ın vuruşu kale ağzında yükseldi. Topun indiği yerde karambol oluştu ve top ağlara gitti. Kalan sürede başka gol olmadı ve Kocaelispor, Konya Torku’ye evinde 2-1 mağlup oldu.

Murat Dilek, Metin ile karşı karşıya kaldı ve mutlak bir gol kaçırdı. Murat’ın plase vuruşu sağdan az farkla auta çıktı.

Maçın son saniyelerinde Serdar’ın serbest vuruşu üst direkten döndü.

Uzatma dakikalarında Ömer Ali’nin sert şutu az farkla auta çıktı.

Oyuna en az 12 dakika ilave edildi

Dk. 87: Serdar Sağ çaprazdan iyi vurdu, top kale direğini yalayarak auta çıktı.

Dk. 81: Kocaelispor kalesi önünde oluşan karambolde topa son olarak Ömer Ali vurdu ve Konya ekibini 2-0 öne geçirdi.

Dk. 70: Sahada panik var. Uğur sakatlık geçiriyor. İkili mücadelenin ardından sakatlanan ve yere düşen Uğur Daşdemir bir süre yerde hareketsiz yatınca saha içinde büyük bir panik yaşandı. Saha içine ambulans geldi ve Uğur’a ilk müdahalesi saha içinde yapıldı. Futbol Şube Sorumlusu Abdi Malkoç ile birlikte, tüm teknik ekip sahaya girdi. Uğur’un dilini yuttuğu öğrenildi. Dili boğazından çıkarılan Uğur ambulansla hastaneye götürüldü. Uğur’un yerine oyuna Ensar girdi.Dk. 64: Cafercan’ın uzaktan çektiği şut soldan auta çıktı.

Dk. 58: Kocaelispor ceza sahasının ön çizgisine doğru atılan pasta Metin topu uzaklaştırdı. Ancak rakibi de yere düştü. Hakem Özgür Sepin düdüğünü çaldı ve faul kararı verdi. Metin, hakem Özgür Sepin tarafından sarı kart ile cezalandırıldı. Serbest vuruşu Cafercan kullandı, barajdan seken top kornere çıktı.

Dk. 56: Bu kez Ömer Yalçın atılan ara pas ile Metin ile karşı karşıya kaldı. Sağ çaprazdan sert vurdu, Metin bu topu da ayakları ile çıkardı.

Dk. 54: Ali Bayraktar kaleci Gürsel ile karşı karşıya kaldı. Son vuruşu yapmak üzereyken yerden Ali penaltı bekledi ancak maçın hakemi Ali’ye kendisini aldattığı gerekçesi ile sarı kart gösterdi.

Dk. 53: Kocaelispor net bir gol kaçırdı. Onur Alkan yanındaki Onur Türk’e verdi.Onur Türk, Ali’ye çok şık bir pas attı. Yerden seken topa Ali müsait durumdayken vole şeklinde vurdu. Sert şut üstten auta çıktı.

Dk. 50: Sol kanatta Yunus sol kanattan ortaladı. Serdar ilk önce topu göğsü ile kontrol etti ve kaleye sırtı dönük bir şekilde vurdu. Top üstten auta çıktı.

İlk yarının uzatma süresinde Kocaelispor sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Serdar topu yerden Yunus’a gönderdi bu oyuncunun vuruşu defansa çarptı ve ilk yarı sona erdi.

Dk. 45: Serdar, Ali’yi kaçırdı. Ali ilk anda topu kaleye göndermek yerine önünü boşaltmak istedi ancak defans araya girdi.

Dk. 44: Serdar sağ kanattan ceza sahası içine doğru ortaladı. Ali, Serdar’ın ortasına çok iyi yükseldi ve iyi bir kafa vuruşu ile kaleye gönderdi. Gürsel bu kafa vuruşu güzel bir şekilde kornere çıkardı.

Dk. 42: Kocaelispor ceza sahası yay çizgisinin önünde serbest vuruş kazandı. Serdar’ın vuruşunu kaleci Gürsel sağına uzanarak kontrol etti.

Dk. 37: Konya Torku inanılmaz bir gol kaçırdı. Ceza sahası sol kanadında topla buluşan Murat son derece müsait durumda Metin ile karşı karşıya kaldı. Kaleye plase bir vuruş gönderen Murat, Metin’i geçemedi ve Metin soluna uzanarak inanılmaz bir top çıkardı.

Dk. 36: Onur Alkan, Ali’ye iyi bir pas verdi. Ali ilk anda Serdar’ı göremedi. Pas atmakta geciken Ali, kaleye yerden şut gönderdi. Ancak bu şut yavaş olunca top kaleci Gürsel’de kaldı.

Dk. 31: dakikada Konya ekibi yine çok net bir gol kaçırdı. Sol kanattan hızla son çizgiye inen Doğan içeri ortaladı, burada bulunan Ömer Yalçın altı pasın önündeki topa vurdu top kale direğinin bir karış kadar solundan auta çıktı.

Dk. 25: dakikada Kocaelispor faul beklediği pozisyonda kontra atağa yakalandı. Ömer Ali yanındaki Cafercan’a yerden pas gönderdi. Ceza sahası ön çizgisi üzerine gelen topa Cafercan sol ayağı ile sert vurdu ve top kale üzerinden az farka auta çıktı.

Dk. 23: dakikada Kocaelispor soldan yüklendi. Gökhan’ın ortasına yükselen Serdar kafa ile topu kaleye gönderdi, yerden seken topa Onur Türk koştu ancak kaleci yükselen topu Onur’dan önce uzaklaştırdı.

Dk. 22: dakikada Konya ekibi mutlak bir gol kaçırdı. Sağ kanatta bom boş durumda topla buluşan ilk golün sahibi Ömer Ali iyi vuramadı ve mutlak bir gol kaçırdı.

Dk. 20: dakikada sol kanattan Serdar’ın ortasına Onur Türk kale ağzında kötü vurdu ve Kocaelispor önemli bir fırsatı harcadı.

Dk. 7: dakikada kimsenin beklemediği bir anda sağ kanattan yapılan ortada topla buluşan Ömer Ali ayağı ile dokundu ve top ağlarla buluşunca Torku maçta 1-0 öne geçti

Dk. 6: dakikada Onur Alkan’ın köşe vuruşuna iyi yükselen ve vuran Aydın’ın kafa vuruşu kaleci Gürsel’de kaldı.

Dk. 2: Kocaelispor’un orta sahasından gelen Cafercan’ın pası Ömer’e geldi. Sol çaprazda Metin ile karşı karşıya kalan Ömer’in sol ayağı ile çektiği şut az farkla auta çıktı.


SAHADAN İZLENİMLER
Kocaelisporlu eski futbolcularda Hakan Çimen, Taner Gülleri ve Taylan ışıldar maçı izlemeye gelerek Kocaelispor’a destek verdi. Burada bol bol hatıra fotoğrafı çektiren üçlü, Konya maçında Kocaelispor’dan galibiyet beklediklerini ifade etti.İlk kez federasyondan maça iki temsilci gönderdi. Temsilciler çok titiz çalışıyorlar.

Konya şekerspor’da tanıdık sima: Muhammet reis

Başkan Rafet Kırgız, maç öncesinde soyunma odasına inerek futbolculara moral verdi.

Pendikspor maçında sakatlanan Bilal çalışkan riske atılmadı. Bu maçta oynatılmayacak tribünde maçı izleyecek. Balıkesir maçına saklanıyor. Bilal çalışkanın herhangi bir sorunu yok. Durumu iyi ancak riske atılmıyor.

Soner hoca yine locadan izleyecek.

Futbolcuları yardımcı antrenör Meriç Sarıkaya hazırladı.

Hafta arası olduğu için maça ilgi oldukça az. Yaklaşık 300 taraftar maça geldi.

Taner, Hakan ve Taylan’da izledi
Kocaelisporlu eski futbolcularda Hakan Çimen, Taner Gülleri ve Taylan ışıldar maçı izlemeye gelerek Kocaelispor’a destek verdi. Burada bol bol hatıra fotoğrafı çektiren üçlü, Konya maçında Kocaelispor’dan galibiyet beklediklerini ifade etti.

İki temsilci birden
Bu sezon TFF ilk kez bir Kocaelispor maçına iki temsilci gönderdi. Temsilciler çok titiz çalışırken sürekli not tuttukları izlendi.

Reis on birde
Kocaelispor’da bir dönem futbol oynayan Muhammed Reis, bu sezon Konya Şekerspor’un değişmez oyuncuları arasında yer alıyor. Muhammet reis maç öncesi İsmetpaşa’yı çok özlediğini ifade etti.

Kırgız moral verdi
Kocaelispor Kulüp Başkanı Rafet Kırgız, maç öncesinde soyunma odasına inerek futbolculara moral verdi. Maçı kazanacaklarına inandığını belirten Kırgız’ın heyecanlı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Bilal oynamadı, Burak on birde
Pendikspor maçında sakatlanan Bilal çalışkan maçta risk edilmedi. Bu maçta oynatılmayan Bilal takımına tribünden destek verdi. Burak Halil ise maçta ilk on birde maça başladı ancak ilk yarının sonlarına doğru oyundan çıktı. Yerine Ali Bayraktar girdi.

İlgi azdı
Maça taraftar ilgi göstermedi. Pendik maçında çok başarılı bir futbol oynayan ve rakip Pendik’i 3-1 mağlup eden Kocaelispor’un 3 gün sonraki maçı yine boş tribünlere karşı oynandı. Hafta arası olduğu için maça ilgi oldukça azdı. yaklaşık 600 kadar taraftar maça geldi.


MAÇ ÖNCESİ YORUMLAR
Play-Off yolunda kaza yapmak istemiyoruz. Lastik gümletmeyelim, şekerimizi yükseltmeyelim diyoruz, ilk yarıda liderlikten ettiğimiz Konya Şeker’i İsmetpaşa’da bir kez daha yenmek istiyoruz. Maç 13.30’da başlayacak…

ARTIK KAZA İSTEMİYORUZ
İç sahada kazanmayı unutan ve önceki hafta Fethiye gibi sıradan bir takıma 4-0 yenilen Körfezimiz, Pazar günü Pendik deplasmanında 3-1 ile kaybını telafi etti ama yine de bununla yetinmek istemiyoruz. Delikanlılarımızın, bugün de delikanlılıklarını göstererek, Konya Torku Şekerspor’u yenmesini istiyoruz.

ŞEKERİMİZİ YÜKSELTMEYİN
İki haftaki Fethiye yenilgisinin şokunu üzerinden henüz atamayan taraftara, futbolcumlar borcunu ödemek zorunda. 4-0’lık Fethiye yenilgisini, pazar günü 3-1’lik Pendik galibiyeti ile bir nebze olsun telafi eden takımını bu zorlu deplasmanda yalnız bırakmayan ve rakip takım taraftarıyla da dostluk kurarak işi kolaylayan Hodri Meydan taraftar Grubu, bugünkü maçta da tribündeki yerini alarak takımına sahip çıkacak. Ancak alınacak bir yenilgi, rakip Şekerspor’u da, taraftarın şekerini de yükseltecek.

23 Mart 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR