DP İl Başkanı Sinan Saral oldu.

Demokrat Parti binasında gerçekleşen toplantıya DP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, DP Genel Merkez Seçim İşlerinden sorum...

BÜYÜT

Demokrat Parti binasında gerçekleşen toplantıya DP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, DP Genel Merkez Seçim İşlerinden sorumlu Başkan ve aynı zamanda Bursa eski İl Başkanı Av. Fisun Yaşar, eski il başkanı Kadiir Ayhan, İlçe Başkanı Murat Öztürk, İlçe yönetimi ve partililer katıldı.

İktidar 28 şubat ürünü
Toplantıda konuşma yapan Ahmet Uyanık, “Genel seçim geçirdik, cumhuriyet tarihine bakıldığında böyle bir seçim daha önce hiç olmamış. Baskı içerisinde, parasal bir kuşatmanın baskıcı bir seçim daha geçirmedik. Başbakan miting yaptığında televizyonlar kapanıyor fakat biz miting düzenlediğimizde yerel kanallar oluyor dedi. Uyanık gelecek anayasa darbe anayasasından daha kötü olacak, ülkemizde soruşturma yapılan hakim ve savcıya baskı yapılmamıştı. Bunların hepsi siyasi otoritenin emriyle gerçekleşip müfettiş gönderiliyor ve önceden hakim ve savcıya siyaset karışamazdı dedi. İktidar, Ergenekon ve balyoz davası yapıyorlar, iktidar plan yapanları yargılıyor, iktidar yapanları yargılamıyor.

Biz hizmet partisiyiz
Ahmet Uyanık, Kadir Ayhan ve il yönetiminin istifası üzerine açıklama yaparak “ Kadir Ayhan, aslanlar gibi seçim geçirip görevini yerine getirdi. Onurlu bir şekilde mücadele verdi, bizim partimizde suçlu yok ama kendi içimizdekiler bize oy vermedi dedi. Uyanık Kadir Ayhan’ın seçim sonrası kendisi ve genel merkezle görüştüğünü, yorgun olup, Kocaeli de yeni bir yapılanma yapılması gerektiğini söylediğini dile getirdi. Uyanık son olarak il Başkanlığı için talipler oldu değerlendirmeler yapıldı, Genel Merkez ile Genel İdare Kurulu olarak en son ki görüşmemizde İl Başkanının Sinan Saral olmasına karar verdik dedi.

24 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR