Sokak hayvanlarına mobil müdahale

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Mobil Sokak...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Mobil Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Merkezi çalışmalarına devam ediyor. Özellikle kısırlaştırma ve aşıların yapıldığı Mobil merkezde özellikle kedilere müdahale ediliyor.

 

TELEFON İLE RANDEVU

Büyükşehir tarafından uygulanan Sokak Hayvanları Mobil Bakım Aracı  randevu sistemi ile hizmet veriyor. Başta kısırlaştırma, il sağlık müdahaleleri ve iç-dış parazitten korunmalarını sağlayan müdahalelerin yapıldığı aracı sadece sokak hayvanları yararlanabiliyor. Yerel Hayvan Koruma Görevlilerinin randevu talebiyle  hayvanların yaşı, cinsiyeti , sayıları ve Operasyon sonrası bakımlarının gerçekleştireceği koşulları inceleyen mobil araç koşullara uygunluk sağlayan hayvanlar için 444 11 41  No’lu Çözüm Masasından  randevu veriliyor.

 

ÖNCE KONTROL SONRA KISIRLAŞTIRMA

Büyükşehir ekipleri tarafından gerçekleştirilen müdahalede önce hayvanı hayvanseverler tarafından yakalanıp araç personeline teslim ediliyor.Kaçmaya çalışan yabancıl hayvanlara ise yakalama kafesi ve file kullanılarak hiçbir zarar verilmeden müdahale için yakalanıyorlar.Araç içerisinde ilk muayenesi yapılan hayvanlardan kısırlaştırılmaya uygun görülen  hayvanlar anesteziye alınarak operasyona hazırlanıyorlar.Operasyonu gerçekleştirilen hayvan daha sonra hayvan severe teslim ediliyor ve uygun istirahat koşulları gözetilip 3 gün bakım altında tutuluyor.

 

"BÜYÜKŞEHİR’E DUYARLILIĞINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına karşı duyarlılığına teşekkür eden Gölcük Hayvan Hakları Derneği Başkanı Gülçin Taşkın "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne sokak hayvanlarına gösterdiği önemden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin hassasiyetine minnettarız" dedi.

27 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR