Eğitim-İş’ten istifa çağrısı

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk operasyonları ile ilgili basın açıklaması yaptı.Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 17 Aralık’ta başla...

BÜYÜT


Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk operasyonları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk operasyonları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Eğitim-İş Binası önünde yapılan açıklamayı, sendika adına Başkan Bilal Şener okudu. Eğitim-İş, Hükümet’in meşruluğunu yitirdiğini belirterek, istifaya davet etti.

“YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNİ ÖRTÜYOR”
Yolsuzluk ve devlet içindeki kirli ilişkilerin ortaya döküldüğünü dile getiren Şener, “Başbakan nafile bir çabayla yolsuzlukların üzerini örterek, soruşturmanın kendisine ulaşmasını engellemeye çalışmaktadır” dedi. Kabine değişikliğinin ardından tamamen ‘savaş’ ve ‘mutlak itaat’ kabinesi oluştuğunu vurgulayan Şener, “Başbakan, kendi bakanlarının da ifade ettiği gibi yaşananların baş sorumlusudur. Başbakan kendini kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak bilmelidir ki, artık geri dönüş yoktur” dedi.

“BAŞBAKAN DERHAL İSTİFASINI SUNMALI”
Ne bakanların istifalarının ne de kabine revizyonlarının yeterli olmayacağını ifade eden Şener, “Artık Hükümet meşruluğunu yitirmiştir. Başbakan’ın derhal istifasını sunması kaçınılmaz olmuştur” diye konuştu. Olayların AKP-Cemaat çekişmesi gibi lanse edilse de, Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla karşı karşıya kalındığını belirten Bilal Şener, “Sebebi ne olursa olsun, ortada çok büyük bir pisliğin olduğuna en küçük bir kuşku yoktur” dedi.

BİRLİK ÇAĞRISI
Bu gelişmeler karşısında emekçilerden yana olan güçlerin sessiz kalmasının doğru olmayacağını söyleyen Şener, şöyle devam etti: “Eğitim-İş olarak artık patlayarak dışa vuran bu kokuşmuşluğa karşı tüm halkımızı, hükümetin istifası için birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.”

28 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR