Özel Körfez Marmara Hastanesi güçlü kadrosu ile öncü

Tıbbi ve bilimsel başarılarıyla, Kocaeli’de sağlık sektörünün öncü kurumu olan Özel Körfez Marmara Hastanesi’nde, yepyeni bir dönem başladı. 6 bin 50...

Tıbbi ve bilimsel başarılarıyla, Kocaeli’de sağlık sektörünün öncü kurumu olan Özel Körfez Marmara Hastanesi’nde, yepyeni bir dönem başladı. 6 bin 500 metrekare alanda 4 katlı binasında hizmet veren hastane, modern mimari yapısını ileri tıp teknolojisi ve güçlü kadrosu ile birleştirdi. Özel Körfez Marmara Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Esener Maçil dün basın mensupları ile bir araya gelerek hastanenin yenilenmiş halini kamuoyuna tanıttı.

 

“ÇAĞDAŞ GÖRÜNÜME KAVUŞTU”

Özel Körfez Marmara Hastanesi’nin bu yıl, 21. yüzyılın getirdiği sistem ve yönetim anlayışını uygulayarak yeniden yapılandığını söyleyen Esener Maçil, “Yeni hizmet binası ve güçlenen kadrosuyla farklı bir dönem başlatan Özel Körfez Marmara Hastanesi dış görünümü ve iç mekanları ile daha çağdaş bir görünüme kavuştu. 6 bin 500 metrekare alanda 4 katlı binasında hizmet veren hastane modern mimari yapısını ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile birleştirdi” dedi.

 

ULUSLARARASI STANDARTLARDA

Tüm teşhis ve tedavi üniteleriyle uluslararası standartlarda hizmet vermeyi amaçlayan Özel Körfez Marmara Hastanesi yaptığı yatırımlarla birlikte Acil Servis (24 Saat/7gün), Dahiliye, Genel Cerrahi, Ortopedi, Göz, Üroloji, Kadın Doğum (Doğumhane 24 saat/7 gün), Çocuk, Kardiyoloji, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Beyin Cerrahi, Diş (24 Saat/7gün), Radyoloji, Anesteziyoloji, Psikolog, Dermatoloji Poliklinikleri ile hizmet vermekte.

 

LÜKS HASTA ODALARI

Özel Körfez Marmara Hastanesi 28 yataklı servisi, 16 yataklı 3. düzey erişkin yoğun bakım yatağı, 7 adet kuvöz bulunan 3. düzey yeni doğan yoğun bakım yatağı, 4 ameliyathanesi, 2 adet doğumhanesi, lüks hasta odaları, Endoskopi ünitesi, ESWL (Taş Kırma) ünitesi, Tüp Bebek Ünitesi, Dermokozmetik ünitesi ve çok yakında hizmete girecek olan Fizik Tedavi Ünitesi ile Körfez’in önde gelen özel sağlık kuruluşu olmak için çalışmalarını tüm hızla devam ettiriyor.

 

PANORAMİK RÖNTGEN HİZMETE GİRDİ

Özel Körfez Marmara Hastanesi, teşhis basamağının vazgeçilmez bir parçası olan görüntüleme konusunda da modern teknolojinin tüm olanaklarını sunmaya özen göstermekte. Bilgisayarlı Tomografi, Ultrasonografi, 4 Boyutlu Ultrasonografi, Renkli Dopler Ultrasonografi, Mamografi hizmetlerinin yanında Panoramik Röntgen Cihazı da hizmete girdi. Dijital panoramik röntgen cihazı ile çene ve tüm dişler tek bir filmde görüntüleniyor. Ayrıca çene ekleminin de tek filmde dört ayrı pozisyonu görüntülenebilmekte, çocuk hastaların da çekimi yapılabilmekte.

 

DENEYİMLİ SAĞLIK PERSONELİ

Uygulanan otomatik doz kontrolü ve maviye duyarlı hassas film kullanımı sayesinde daha az X ışını kullanımı sağlamakta ve daha hassas görüntü elde edilmekte. Hastanede 3. Basamak Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Nisan 2014 tarihinden itibaren konusunda deneyimli sağlık personeli ve üst düzey donanımı ile hasta kabul etmeye başladı. Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi 16 yataklı olup, ünitede uzman doktor, tecrübeli yoğun bakım hemşireleri ve diğer yardımcı sağlık personelleri görev almakta.  Emir Hüseyin Özkan

09 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR