Estetik Kurulu Kenti değerlendirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu, kentte yaşanan görüntü kirliliğine son vermek amacıyla kente yönelik cephe iyileştirme projeleri hazırla...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu, kentte yaşanan görüntü kirliliğine son vermek amacıyla kente yönelik cephe iyileştirme projeleri hazırladı. Bu projelerde ilçe belediyelerince uygulanmasına yönelik bir dizi düzenleme getirdi.

5. TOPLANTI ANTİKKAPI DA
Bu çerçevede ana cadde üzerindeki binaların cepheleri Estetik Kurulunun yakın markajında olacak. Kurul, badanasız, sıvası dökülmüş, balkonlarından çamaşır askısı ya da kablo sarkan ve kent estetiğini bozan yapılara göz açtırmayacak. Bu kapsamda Estetik Kurulu ilçe belediye temsilcileri ile cephe iyileştirme projeleri ile ilgili 5. Toplantısını Antikkapı’da gerçekleştirdi.

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ
Estetik Kurul konu ile ilgili kararlarını ve değerlendirmelerini, Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülay Esin ve Kurul üyeleri, Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel ve Estetik Kurul İlçe belediye temsilcileri ile birlikte gerçekleştirdiği 5. olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda İlçe belediyeleri bölgelerinde yapılmış olan cephe iyileştirme projelerinde gelinen durumu anlatan sunum ve bilgilendirmeler yaptılar. Bu görsel sunumlar ışığında projeler değerlendirildi.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR