Hürriyet, Körfez’e kömür akıtan dereyi inceledi

Sağlık sorunları bitmeyen ve kanser ölümlerinin had safhada olduğu, Kocaeli’nin aklanamayan ilçesi olarak dikkat çeken Dilovası’nda sorunlar bitmiyor...

Sağlık sorunları bitmeyen ve kanser ölümlerinin had safhada olduğu, Kocaeli’nin aklanamayan ilçesi olarak dikkat çeken Dilovası’nda sorunlar bitmiyor. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz günlerde Tavşancıl’ı gezmiş ve Eski Tavşancıl Belediyesi Başkanı Salih Gün’ün eserlerinin nasıl harabeye döndüğüne dikkat çekmişti. Dilovası’nda incelemelerine devam eden Hürriyet Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılmaya çalışılan Yeşil Vadi’de de incelemelerde bulundu.


KÖRFEZ’E KÖMÜR AKIYOR

Peyzaj düzenlemeleri halen daha devam eden ve Dilovası-Tavşancıl Yeşil Vadi Mesire ve Park Alanı olarak adlandırılan alanı gezen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, çevreci vatandaşlardan ve partililerinden bilgi aldı. Dilovası ilçe Başkanı İrfan Ertürk, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma İlitli ile birlikte gezen Milletvekili Hürriyet, “Bölgenin üst bölümünde bulunan kömür ocağı sebebiyle dereye karışan kömür tozları, bu dereyle beraber Körfez’e kadar ulaşıyor. Bu durum havanın yağışlı olduğu zamanlarda iyiden iyiye artıyor” dedi.


“NEYE ÜZÜLECEĞİMİZE ŞAŞIRDIK”

CHP’li Milletvekili Hürriyet açıklamasına devam ederek, “ Bu derenin döküldüğü yere de gittik ve çocuklarımızın denize girdiğini gördük. Aileleriyle konuştuğumuzda ise, ‘Bizim de çocuklarımız denize girmek istiyor. Herkesin buradan denize gidecek maddi imkanları olmayabiliyor’ cevabıyla karşılaştık. Denizin nasıl kirlendiğine mi üzülelim, yoksa insanların yokluklar nedeniyle evlatlarının bu denize girmelerine razı kalmalarına mı bilemedik. Dilovası zaten karalar bağlamış, bir de bu dereyle beraber adeta kömür karası gözyaşlarını Körfez’e döküyor” açıklamasında bulundu.

06 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR