Doğan: Taşocağına geçit yok

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Paşasuyu mevkiine kurulması düşünülen taşocağına izin vermeyeceklerini söylediTaşocağının kurulması planlanan...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Paşasuyu mevkiine kurulması düşünülen taşocağına izin vermeyeceklerini söyledi

Taşocağının kurulması planlanan Şahinler Köyü Muhtarı Cavit Akarsu, Gökçeören Köyü Muhtarı Mehmet Ali Kaya ve Çayırköy Muhtarı Aşır Akbaba’yı ağırlayan Başkan Doğan, “Kimse bizim rızamız olmadan o bölgeye taşocağı kuramaz. Daha önceden de Akmeşe bölgesine de kil ocağı kurulmak istenmiş kararlı tutumumuz karşısında bundan vazgeçilmişti. Limana da izin vermemiştik. Çevreye karşı duyarlılığımız ortadadır. Paşasuyu mevkiinde kurulması istenen taşocağı konusunda da aynı kararlılıkta olacağız” dedi.

HEM SİT ALANI HEM DE SU HAVZASI
Başkan Doğan, taşocağı faaliyetlerinin zorunlu olabileceğini de belirterek, “Ancak çevre hassasiyetleri de göz önünde bulundurulmak zorundadır. Doğal güzelliklere zarar verecek faaliyetlere göz yummamız mümkün değil. Biz, Paşasuyu’ndaki doğal ve tarihi güzellikleri gün yüzüne çıkarmaya çalışırken taşocağı olayını görmezden gelemeyiz. İzmit Belediyesi olarak kararımız bellidir. Ellerinde izin olsa da bunu engellemek için hukuki yollardan mücadelemizi yaparız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Hem sit alanı hem de su havzası olan bir bölgede taş ocağını düşünmek bile istemiyorum” şeklinde konuştu.

“BÖLGENİN SONU DEMEKTİR”
İzmit Belediye Başkanı Doğan’ın sözleriyle rahatlayan köy muhtarları da, “Bölgemize taçocağı kurulacağını tesadüfen öğrendik. Bin dönümlük alanın 240 dönümüne ruhsat verilmiş. Bu konuda kimsenin bilgisi yok. Kurulacak taşocağı başta Paşasuyu olmak üzere bölgenin sonu demektir. Bizler buna razı değiliz. Belediye Başkanımızın tavrı da bizlere derin bir nefes aldırmıştır” dediler.

14 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR