Soylu: Bize verdikleri talimatlara göre çalışacağız

Trabzonlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu kurtuluş kutlamasına katılmak üzere önceki gün ilimize gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, il...

BÜYÜT

Trabzonlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu kurtuluş kutlamasına katılmak üzere önceki gün ilimize gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ilk olarak AKP İl Binası’na ziyarette bulundu. Kocaeli’nin yerel seçimlerde yüzde kaç oy alabileceği konusunda yorum yapmayan Soylu, Civelek’i göstererek, “Kocaeli’nin patronu burada. Bize verdikleri talimatlar doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi

Partide kendisini karşılamak üzere Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncer ve partililer hazır bulunurken AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Süleyman Soylu’yu gişelerde karşıladı. Karşılama merasimi sonrası il binasına giren Soylu, bazı açıklamalarda da bulundu. Kendisine hoş geldiniz diyerek kısaca konuşan Civelek ardından söz alan Süleyman Soylu, Trabzonlular Derneği’nin daveti üzerine geldiğini hatırlatarak, “Güzel bir gecede hemşerilerimizle bir araya gelerek hasret gidereceğiz. Daha önce programlı ilk il başkanlığı ziyaretim burası olmuştu. Önceden gösterdikleri sıcaklığı yine aynı şekilde hissediyorum” dedi.

“AKP ÇOK ÇALIŞIYOR”
Büyümeyi arzu eden Türkiye toplumunun, yoğun olarak yaşanacak gündemlerinin olmasının doğal olduğunu vurgulayarak sözlerini sürdüren Soylu, “Türkiye bu gündemleri başarılı şekilde sürdürüyor. AKP çok çalışıyor. Hem çalışılması için önemli dersler koyuyor hem de bu dersleri iyi şekilde veriyor” şeklinde konuştu.

“GEÇMİŞTE ACI TABLO VAR”
28 Şubat sürecine de değinen Soylu, “Hem ülke hem de millet için önemli bir süreç. İnsanlarımız bir kez daha ötekileştirilmiştir. Hiç yaşamamaları gereken bir tabloyla karşılaşmıştırlar. Geçmişe baktığımızda hep acı tabloyla karşılaşıyoruz. Türkiye’nin bugünkü siyasi yapısı ileriki yıllara da siyasi karakter olarak yansıyacaktır” dedi.

“BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”
İmralı sürecinin yanlış algılandığını öne süren Soylu, “Bu İmralı süreci değil, çözüm sürecidir. Hepimiz terörün acısını yaşadık. Sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin bize yardımcı olmasını istiyoruz. Diğer partiler de bu süreçten etkilendiğini düşünüyor ve bu konuda bizimle birlikte hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“GAZEL OKUMAK KOLAY”
Basın mensuplarının Soylu’ya, AKP İl Danışma Meclisi’ne katılmak için ilimize gelen Numan Kurtulmuş’un Kocaeli için yerel seçimlerde yüzde 60 hedef koymasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Soylu, Civelek’i göstererek, “Kocaeli’nin patronu burada. Biz onların emrindeyiz. Bize talimatlar verecekler biz de gelip buradaki arkadaşların emrinde olacağız. Ankara’dan, İstanbul’dan gelip gazel okumak bizim için kolay olur” dedi.

“15 İLDE BİLGİLENDİRME YAPILACAK”
Başbakanlık sistemi ile ilgili ayın 17’sinde gerçekleştirilecek konferanslar için ilimize gelebileceğinin de muhtemel olduğunu kaydeden Soylu, “Aynı anda 15 vilayette verilecek olan bu konferanslarla bilgilendirmeler yapılacak. Akademisyenlerin vereceği bu konferanslarda sorular cevaplandırılacak. Ben de katılmak isterim” şeklinde konuştu.

28 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR