Tavşancıl çöplüğünde şüpheli kazı

Bazı firmalar ‘İkinci Tuzla vakası’ diye lanse edilen Tavşancıl Çöplüğü’ne yıllar önce döktükleri atıklarını tahliyeye başladı ancak nokta atışı kazıl...

BÜYÜT

Bazı firmalar ‘İkinci Tuzla vakası’ diye lanse edilen Tavşancıl Çöplüğü’ne yıllar önce döktükleri atıklarını tahliyeye başladı ancak nokta atışı kazılar kafalarda şüpheler oluşturdu.

Tavşancıl Çöplüğü'nde yıllarca gizli kalmış tehlikeli atıklar yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Ülkenin prestijli birçok firması Tavşancıl Çöplüğü'ne döktükleri atıklarının tahliyesine giriştiği bu günlerde yine çok ünlü bir deterjan fabrikasının tahliye çalışmaları kafalarda şüpheler oluşturdu. Önceki gün bir ünlü deterjan firmasının yetkilileri ekiplerle birlikte Tavşancıl Çöplüğü'ne gitti ve atıklarını toplattı. Ancak firmaların kolaylıkla çöplerini bıraktıkları yerlere ulaşması kafalarda sor işareti yarattı.

20 YILDIR DOĞADALAR
Tavşancıl Çöplüğü'nde tahliye çalışmasını yöneten sözkonusu deterjan firmasının yetkilisi “Firmamıza ait olan atık promosyon ürünler, yaklaşık 19 yıl önce buraya atılmış ve üzeri toprakla kapatılmıştır. Burası vahşi bir çöp depolama alanı. Biz durumdan yeni haberdar olduk. Bizim dışımızda atıklarını toplamaya gelen birkaç firma daha vardı” ifadelerini kullandı. Bu arada Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden görevlilerin Tavşancıl Çöplüğü'ne giderek incelemelerde bulunması dikkat çekti.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR