Pamuk Ayna Türkiye’nin Gündeminde

Gebze Belediyesi’nin gençleri bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelere karşı korumak ve bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği Pamuk Ayna Bağımlıl...

BÜYÜT

Gebze Belediyesi’nin gençleri bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelere karşı korumak ve bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği Pamuk Ayna Bağımlılıkla Mücadele Seminerleri Türkiye’nin gündemine girdi. Cine 5’te yayınlanan ekranların sevilen haber programı Ayla Çetinkaya İle Güne Merhaba programına önceki sabah konuk olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, seminerlerle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak uygulanan proje hakkında bilgi verdi.

PROJENİN DEVAMI GELECEK

Gebze’deki orta öğretim kurumlarında okuyan yaklaşık 15 bin öğrenciyi kapsayan Pamuk Ayna Bağımlılık ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Projesi’nin Türkiye’nin en büyük gençlik projelerinden biri olduğunu kaydeden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, projeye önümüzdeki günlerde aylarda ebeveynleri de katarak devam edeceklerini söyledi. Gebze ilçe emniyet müdür yardımcısı Zafer Ercan ile birlikte yürüttükleri projeye çok sayıda sanatçının destek verdiğini kaydeden Başkan Köşker, gençleri bağımlılık tehlikesinden korumak için anne babalara da büyük iş düştüğünü ifade etti.

SEVGİ VE İLGİ EN ETKİLİ İLAÇ

Gençleri bağımlılık yapıcı madde tuzağına düşüren en önemli unsurun aile ilişkilerindeki zayıflık olduğunu belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Önümüzdeki aylarda projenin en önemli ayağı olan anne babalara yönelik bilinçlendirici seminerler düzenleyeceğiz. Seminerlere binlerce anne baba katılacak. Bağımlılık ve diğer uyuşturucu madde tuzaklarına karşı en etkili ilaç ve önleyici tedbir sıcak aile ortamı ve anne babanın çocuklarına karşı göstereceği sevgi ve ilgidir. Anneleri özellikle bu konuda bilinçlendireceğiz” diye konuştu.

12 YILDIZLI KENT ÖDÜLÜ

Program sunucusu Ayla Çetinkaya’nın Gebze’ye verilen 12 Yıldızlı Kent Ödülü hakkındaki sorularını da yanıtlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından verilen 12 yıldızlı kent ödülüne bu yıl dört şehrin layık görüldüğünü ifade ederek, “Yerel demokrasi ve insan haklarının gelişimine yaptığımız katkılardan dolayı aldığımız bu ödül, ilçemizde dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalarımız ve hemşehrilerimizi karar süreçlerinde etkili kılmaya teşvik eden icraatlarımızdan dolayı verildi” dedi.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR