Çocuklar sağlıklı beslenmeyi öğreniyor

                Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından planlanıp organize edilerek,  Kültür ve Sosyal İş...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından planlanıp organize edilerek,  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli İl Müftülüğü ile işbirliği yapılarak gerçekleştirilen sağlıklı beslenme seminerleri devam ediyor. Okullarda, Kuran kurslarında, KOMEK kurslarında ve Bilgi Evlerinde verilen Beslenme eğitimleri yaz tatilinin başlamasıyla birlikte yaz Kuran Kurslarında gerçekleşiyor.

 

SAĞLIKLI BESLENME

 

Eğitim birimimizce yaz boyunca Körfez ilçede bulunan yaklaşık 100 adet Kuran Kursunda gerçekleştireceği eğitim seminerlerine de başlandı. Seminerlerde obezite, yaşam kalitesi, güvenli gıda tüketimi, yeterli ve dengeli beslenme ile beslenmenin sağlığımız ve okul başarısı üzerine etkisi gibi birçok konuda bilgiler veriliyor.

 

SEVİNDİRİCİ CEVAPLAR

 

Bilgievlerinde yapılan seminer çalışmasının ardından seminere katılan öğrencilere uygulanan “neler öğrendik anket” çalışmasından sevindirici cevaplar alındı. Ankete katılan öğrencilerin büyük çoğunluğu fast food beslenme, kola, cips v.b. abur cubur tüketmenin kendisine ne kadar çok zarar verdiğini bu seminerde anladığını, artık daha dikkatli besleneceğini, abur cubur tüketiminden vazgeçtiğini belirtiyor. Bu seminer sayesinde obezite konusunda da oldukça bilgi sahibi olduğunu belirten öğrenciler beslenme ve obezite ilişkisi ile düzenli egzersiz yapmanın ve suyun sağlığımız üzerine etkisini ve önemini kavradıklarını dile getiren cevaplar verdiler.

 

EĞİTİM ALMAK İSTİYORSANIZ

Beslenme ile ilgili konularda eğitim almak, çalışanlarını bilinçlendirmek isteyen kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunan yetkililer Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web adresi www.kocaeli.bel.tr internet adresinden çözüm masası ya da 444 11 41 Büyükşehir Çağrı Merkezi aracılığı ile taleplerin iletilebileceğini ifade etti.

23 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR