Türkkan’dan bir önerge daha

28 Ekim’de Kocaeli’de Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Yürüyüşü, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından meclis gündemine taş...

BÜYÜT

28 Ekim’de Kocaeli’de Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Yürüyüşü, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından meclis gündemine taşındı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir posterinin bile yer almamasını gündeme getiren Türkkan, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

ATATÜRK’ÜN POSTERİ YOK

Yürüyüşte ön saflarda AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yer aldığını önergesinde belirten Türkkan, Cumhuriyet Yürüyüşü’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir posterinin yer almadığını vurguladı.

 

TEBLİĞ GÖNDERİLDİ Mİ?

Bakan Ala’ya İzmit’te Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’nün neden 28 Ekim 2014 tarihinde yapıldığını soran Türkkan, Kocaeli genelinde görev yapan valilik ve belediye çalışanlarına bu yürüyüşe katılmaları yönünde bir tebliğ gönderilip gönderilmediğini, ayrıca Atatürk’ün posterinin olmaması konusunda herhangi bir soruşturma açılıp açılmayacağını da sordu.

30 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR