Meteorolojiden sıcak hava uyarısı!

Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan uyarıda; ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde da...

Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan uyarıda; ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde daha da artacağı, Kocaeli ve çevresinde hafta ortasından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 – 4 derece üzerine çıkacağı bildirildi.

 

10.00 İLE 16.00 SAATLERİ ARASI TEHLİKELİ

Yetkililer, yüksek nem oranı sebebiyle sıcaklığın daha yüksek hissedileceği söyleyerek; özellikle 10.00-16.00 saatleri arasında güneş altında kalınmaması ve koruyucu tedbirlerin alınması gerektiğini, yüksek sıcaklıkların yol açabileceği olumsuzluklara karşı (ısı/güneş çarpması ve diğer sağlık problemleri) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

 

SICAKLAR, ORMAN YANGINLARINA DA RİSK OLUŞTURUYOR

Aşırı sıcaklıkların orman yangınlarının da başında gelen önemli etkenlerden biri olduğunu dile getiren yetkililer; “Önümüzdeki günler aşırı sıcakların da etkisiyle orman yangınları açısından yüksek risk taşıyor. Özellikle rüzgarın şiddetli ve nisbi nemin düşük olduğu günlerde anız yakılmaması, orman içerisinde ve yakın yerlerde vatandaşlarımızın ateşle ilgili faaliyetlerden uzak durmaları gerekmektedir. Yangın çıkmadan önce alınacak önlemler, maksimum fayda sağlanacaktır” dedi.

10 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR