Tüpraş yeni bir tesis daha kuruyor

Türkiye’nin en büyük rafineri tesisi konumundaki İzmit Rafinerisi’nde yeni bir yatırıma imza atacak.TÜPRAŞ’ın geçtiğimiz yıl tamamlanarak devreye sokt...

Türkiye’nin en büyük rafineri tesisi konumundaki İzmit Rafinerisi’nde yeni bir yatırıma imza atacak.TÜPRAŞ’ın geçtiğimiz yıl tamamlanarak devreye soktuğu Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin (RUP) kurulu bulunduğu alanda bir de azot üretim tesisi kurulacak.

Azot tesisinde üretilecek azot, rafineri bünyesindeki üretimde ve sistemlerde kullanılacak. Azot Tesisi için tahsis edilen TÜPRAŞ Fuel Oil Dönüşüm Tesisin (RUP) kurulu olduğu alandaki sahanın büyüklüğü 980.242 metrekare.

Proje ile rafinerinin azot tedariki konusundaki lojistik sıkıntıların çözülmesi, ekonomik avantajlar sağlanarak kısa sürede amortisman ve sonrasında büyük karlar sağlaması hedefleniyor.

Tesisin kapasitesi saatte 2700 Nm3 olarak belirlendi. Tesise sıvı azot enjeksiyonu için gerekli olan kriyojenik tank kapasitesi ise 53 bin litre olarak belirlendi.

01 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR