Trabzonlular Derneği’nde yeni başkan Sami Durmuşoğlu

Kocaeli Trabzonlular Derneği, Yahya Kaptan’da bulunan Ramada Plaza Otel’de 14. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu g...

Kocaeli Trabzonlular Derneği, Yahya Kaptan’da bulunan Ramada Plaza Otel’de 14. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu genel kurulda AKP Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP eski İl Yöneticisi Mehmet Öztürk, TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, Kocaeli Trabzonlular Derneği eski Başkanı Orhan Sarısüleyman ve çok sayıda dernek üyesi hazır bulundu.

 

“TERÖRÜN MEZHEBİ YOK”

Gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığına Mahmut Civelek seçilirken divan üyeliklerini ise Oğuzhan Sarı, Nurettin Aslantürk ve Mualla Sarı üstlendi. Mahmut Civelek son zamanlarda ülkemizde ve dünyada yaşanan terör olaylarına değinerek, “Geçtiğimiz zaman içerisinde yaşadığımız olaylar bize gösteriyor ki terörün dili, dini, mezhebi ve inancı yoktur. Bu açıdan yaşanan tüm terör olaylarını kınıyoruz. Bugün G-20 zirvesi var. Dileğim odur ki bu zirvede terörü bitirmek adına net ve etkili çözümler üretilir” dedi.

 

“GURBET HASRETİNİN DİNDİĞİ ÖZEL BİR KURUM”

Civelek’in ardından konuşan Orhan Sarısüleyman iki dönem boyunca sürdürdüğü dernek başkanlığı görevini bıraktığını dile getirerek, “Bizler, Kocaeli’de yaşayan Trabzonluların kendilerini rahatça ifade edebildikleri, bir anlamda gurbette yaşayan hemşerimizin bir araya gelerek birlikte büyüdükleri, gurbet hasretini dindirebildikleri özel bir kurumun, değerli Trabzonluları temsil eden çok önemli bir derneğin üyeleriyiz. İki dönemdir başkanlık yaptığım derneğimizin daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. Görevi devralan Sami Durmuşoğlu’na başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

“DERNEK İŞİ ZORDUR”

Sarısüleyman’ın ardından kısa bir konuşma yapan Ali Haydar Bulut, “Bugün burada bordo mavinin bol olduğu bir yerde olmak beni memnun etti. Derneğimizin yeni başkanına yeni görevinde başarılar diliyorum. Bir de Trabzonspor’un şampiyon olduğunu görsek daha güzel olacak diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi. Sami Çakır da Sami Durmuşoğlu’na başarılar dileyerek, “Dernek işi dışarıdan her ne kadar kolay gibi görünse de esasen çok zor bir iştir. Orhan kardeşimize herkes adına teşekkür ediyorum ve görevi devralan adaşım Sami kardeşimize başarılar diliyorum” dedi.

 

YENİ BAŞKAN DURMUŞOĞLU

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerini genel kurula sunan Mahmut Civelek Kocaeli’de bulunan tüm ilçe Trabzon derneklerinin bir araya gelerek federasyon oluşturma maddesini oylamaya sundu. Madde oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra tek aday Sami Durmuşoğlu açık oylama ile Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin yeni başkanı seçildi. Oylamanın ardından konuşma yapan Durmuşoğlu, “Ben, bu derneğe üye olduğum günden beri hep başkan olmak istedim. Şuan 41 yaşında başkan oldum. İnşallah 61 yaşında bırakırım. Bana, destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu Serkan BORLAK

 

SAMİ DURMUŞOĞLU KİMDİR?

1975 İzmit doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü mezunu. Evli ve 2 çocuk babası. İzmit Makine, Lukka Cafe’nin sahibi. Kuruçeşme Trabzonlular Derneği Kurucu Başkanlığını yaptı. Kocaelispor ve Sürmelispor’da yöneticilik yaptı. KOTO ve KSO üyesi, TOBB delegesi.   

 

tra-002.jpg

 

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Sami Durmuşoğlu

Cem Kuru

Cem Turan

Safinaz Gülçebi

Neşe Köse

Bilgehan Tosun

Murat Tandoğan

Gözde Hilal Öner

Satiha Saral

Abidin Eşkin

Salih Şahintürk

Mustafa Küçük

Ümit Kum

Serkan Otman

Vural Altunbaş

Selim Çoban

Sadullah Keleş

Şaban Yılmaz

Mehmet Keskin

Yahya Çuhadaroğlu

Ayhan Akyüz

15 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ali bayram - trabzonlluların utanç kaynağı

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 14:38
01

ali bayram - trabzonun utanç kaynağı

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 14:38
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR