Çetin: Akmeşe’ye tecrit yok, hizmet var

İzmit Belediyesi Muhtar Masası sorumlusu ve aynı zamanda Belediye Meclis üyesi olan Mehmet Çetin yaptığı açıklamada, CHP’lilerin iddialarının gerçekl...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Muhtar Masası sorumlusu ve aynı zamanda Belediye Meclis üyesi olan Mehmet Çetin yaptığı açıklamada, CHP’lilerin iddialarının gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirterek  “Akmeşe’de tecrit yok hizmet var.

 

AKMEŞE’Yİ ZİYASET MALZEMESİ YAPIYORLAR

15 yıl boyunca yetkiyi elinde bulundurduğu halde Akmeşe’ye çivi çakmayanlar, anlaşılan o ki Akmeşe’yi siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar. Yalnızca İzmit Belediyesi olarak 5 yıllık görev süremizde yaptıklarımız dahi Akmeşe’de çok şeylerin değiştiğinin belgesidir. Hem Büyükşehir Belediyemizin hem de bizim yaptığımız hizmetlerle Akmeşe’nin neredeyse bütün sorunları çözülmüştür.

 

SAYISIZ HİZMET

6 adet kamulaştırma yapılarak mahalle meydanı oluşturmak ta dâhil olmak üzere, yıllardır mezbelelik halde duran tarihi ışık çeşmesinin restorasyonu, kapalı pazar, mahalle konağı, kapalı pazar, spor alanlarıyla birlikte parklar, kadınlara fitness salonu, İZMEK kursları, portatif yüzme havuz, bisiklet hediyesi, Büyükşehir Belediyemizin tablet hediyesi, cami, okul ve sosyal tesislere destek, bina iyileştirme ve cadde güzelleştirme çalışmaları, 5 yıl içerisinde Akmeşe’ye yapılan sayısız hizmetlerle bölgenin kaderini değiştirdik. Yeni dönemde de Kırsal Hizmetler Müdürlüğünü kurarak, tarla yollarını açtık ve üreticimize ve yetiştiricimize rehberlik etmek üzere ücretsiz veterinerlik ve ziraat mühendisi hizmetine başladık. Ayrıca yapımı devam eden Tepebaşı Spor sahasıyla da Akmeşe sporda da ciddi bir atılım yaşayacak.

 

YENİ PROJELER PLANLANIYOR

Tabi ki hayatın doğası gereği yeni ihtiyaçlar çıkacaktır. Belediyemiz tarafından bunlarla ilgili gerekli planlamalar yapılıyor. Akmeşe yolunun genişletilmesi, Akmeşe barajının yapımı, köylere mahalle ve köy konakları planlıyoruz. Sulama kanallarının yenilenmesi için DSİ ile çalışıyoruz. Köylere park çalışmalarımız devam ediyor.

 

HİZMETLERİ GÖRMEMEK İÇİN YA KÖR, YA SAĞIR YA DA CHP’Lİ OLMAK LAZIM

Yapılan bunca hizmetin farkında olmamak için ya kör, ya sağır ya da CHP’li olmak lazım herhalde. Açıklamayı yapan CHP’ler biraz olsun insaf sahibi olsalardı bu açıklamayı yapamazlardı” şeklinde konuştu.

14 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR