Gölcük Kurban Pazarı tam kapasite hizmet veriyor

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ahır sahiplerine yerleşim konusunda gerekli koordineyi sağlıyor. Gölcük Belediyesi Kurban pazarının geçen senelerd...

BÜYÜT

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ahır sahiplerine yerleşim konusunda gerekli koordineyi sağlıyor. Gölcük Belediyesi Kurban pazarının geçen senelerde olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi görmesi beklenmekte.

 

Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı Yazlık Taş ocakları altındaki yaklaşık 10 dönümlük alan üzerinde hizmet veriyor. Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kontrolünde, Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı içinde hayvan gübrelerinin de depolanacağı ayrı bir alan oluşturuldu. Ayrıca Kurban pazarına yakın konut alanları bölgeleri çevresinde de ilaçlamalar Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

 

Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı 70 Ahır kapasiteli olup Kurban satışı yapacak her kurban satıcısına yaklaşık 90 m2'lik alan verilmiş bulunuyor. Bu yıl Gölcük Belediyesi Kurban Pazarına Kastamonu, Ağrı, Kars, Tokat, Erzurum, Diyarbakır, Muş, Van, Kastamonu illerinden Büyükbaş ve küçükbaş hayvan getirilerek vatandaşların hizmetine sunulmuş bulunuyor.

 

Kurban Pazarında, Kurbanlık satışı yapan satıcılar, Büyükbaş Hayvan fiyatlarının 3500 tl ile 10.000 tl arasında, Küçükbaş hayvanlarında 500 tl ile 750 tl arasında satışa sunulduğunu ifade ettiler.

17 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR