“Bekirpaşa Üçyol’da belediyenin zararı yok”

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Bekirpaşa Üçyol mevkiindeki çevre düzenleme çalışmalarında belediyenin 1 milyon 500 bin lira zarar uğratıldı...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Bekirpaşa Üçyol mevkiindeki çevre düzenleme çalışmalarında belediyenin 1 milyon 500 bin lira zarar uğratıldığı yönündeki haberlerin doğru olmadığı kaydedildi.

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Soner Aydın yaptığı açıklamada bazı gazetelerde Üçyol’daki çalışmalar sırasında İzmit Belediyesi’nin zarara uğratıldığı yönündeki haberlerin araştırılmadan yapıldığına dikkat çekerek, “Yerel bir gazetede çıkan haberde Üç Yol Meydanı ve Çevre yolları Düzenleme İşinin sözleşme bedelinin 1.500.000 TL olduğu ve bu paranın çöpe atıldığı belirtilmektedir.
FİRMA YAPMAK ZORUNDA
Haber yeterince araştırılmadan yazılmıştır. Henüz işin geçici kabulü dahi yapılmamıştır. Yani iş teslim alınmış değildir. Yüklenici firma yolun granit küptaş kaplamasındaki çökmeyi bedelsiz onarmak zorundadır ve onarmaktadır. İşin kabul süreçleri bu gibi olumsuzlukları gidermek içindir. İşin sözleşmeye göre resmi bitim tarihine de yaklaşık iki aylık bir süre vardır” dedi.
ÇALIŞMALARIN BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI
Soner Aydın, açıklamasında Üçyol’daki çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını da belirterek, “ 06.04.2012 tarihinde yer teslimi yapılan İzmit Üç Yol Meydanı Ve Çevre Yolları Düzenleme Yapım İşi’nde imalatlar sürmektedir. İşin resmi bitim tarihi 01.11.2012’dir. (210 gün).İmalatların büyük kısmı tamamlanmış durumdadır. Proje kapsamındaki sokak ve caddelerde arkad sistemi oluşturulmuş, sistemin prekast kaplamaları tamamlanmış, kaldırımlar granit plaklarla kaplanmış, kaldırım kenarlarına döküm babalar dikilmiş, yol üst yapısı granit küptaş olarak yapılmıştır. Kaldırım kenarlarına yağmur suyunu daha iyi deşarj edebilmek için granit oluk koyulmasına karar verilmiş ve imalat başlamıştır.

ONARIM DEVAM EDİYOR

Yol kaplamasındaki imalat kapsamında yapılan granit küptaş uygulamasında, imalat aşamasında yağış olması ve üzerinde iş makinaları çalışması ve çalışma bölgesindeki trafiğin çok yoğun olması ve malzeme taşıyan ağır tonajlı araçlar nedeniyle lokal çökmeler oluşmuştur. Yüklenici firma granit oluk imalatı ve lokal çökmelerin düzeltilmesi için idaremize yolun kapatılmasıyla ilgili talebini iletmiş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’yla yapılan görüşmeler ve yazışmalar sonucunda 24.08.2012 tarihiyle 07.09.2012 tarihi arasında çalışma yapılan caddelerin trafiğe kapatılması kararı alınmıştır. Alınan karar doğrultusunda yol trafiğe kapatılarak imalatlar ve onarımlar yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

29 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR