Uluslararası öğrenciler etkinlikte buluşuyor

    Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Baydemir Türkiye’de eğitim gören 160 ülkeden 55 bin misafir öğrencinin kültürlerini tanıtmak i...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Baydemir Türkiye’de eğitim gören 160 ülkeden 55 bin misafir öğrencinin kültürlerini tanıtmak için bir araya geleceğini söyleyerek Uluslararası Öğrenci Buluşması’na tüm Kocaeli halkını davet etti. 10, 11, ve 12 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Öğrenci Dernekleri ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirilecek.

ÖĞRENCİ BULUŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPILACAK

Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirilecek olan programın açılışı 10 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da kent protokolünün katılımıyla açılacak. Programa kent protokolünün yanı sıra Endonezya İstanbul Başkonsolosu Suri Tauchid Ishak da katılacak. Kocaeli, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı İHH, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi himayesinde uluslararası öğrenci buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

YEREL TATLAR İKRAM EDİLECEK

Açılacak olan ülke stantlarında yerel kıyafetleriyle yer alacak olan öğrenciler, haritalar, bayraklar, yerel, geleneksel eşyalar ve özel koleksiyonlarla ülkesini tanıtacak. Sahne performanslarının da olacağı buluşmada ülkelerden yerel danslar, öğrenci performansları ve şiir dinletileri yer alacak. Endonezya ve Yemen Yerel Folklor Gösterisi gibi sahne etkinlikleri de Kocaelilerin beğenisine sunulacak. Öte yandan KİSA tarafından Özbek Pilavı ikram edilecek ve öğrencilerin yaptığı yerel tatlar katılımcılara ikram edilecek. 

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR