MHP Büyükşehir de % 31,7 ile önde

    MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, partisinin yaptırdığı son kamuoyu yoklamasının sonucunu Kocaeli Barosu’na yaptığı zi...

 

 

MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, partisinin yaptırdığı son kamuoyu yoklamasının sonucunu Kocaeli Barosu’na yaptığı ziyaret sırasında açıkladı. Sancaklı MHP’nin yüzde 31,7 oy oranıyla birinci parti gözüktüğünü, AKP’nin yüzde 28,3’lük, CHP’nin ise yüzde 20,6’lık oy oranına sahip çıktığını açıkladı. Sancaklı, 30 Mart’a kadar AKP’nin oy oranının yüzde 20’lere ineceğini öne sürdü, “Burnu hep beraber göreceğiz” dedi.

MHP’nin Kocaeli Barosu’na yaptığı ziyarette eski İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen yer aldı.MHP heyetini Kocaeli Barosu Başkanı Av.M.Tamer Solakoğlu ile baro üyesi avukatlar ağırladı.

SOLAKOĞLU TALEPLERİNİ SIRALADI

Kocaeli Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, 17 Aralık sürecinin yerel seçimlerin önüne geçtiğini belirtti, “Ülkenin kaosa sürüklendiğini görmekteyiz. Yerel yönetime halkın katılım sağladığı belediyecilik anlayışı bekliyoruz. Kentimizin hakkını koruyan belediyecilik anlayışı bekliyoruz. Saffet Sancaklı’dan isteklerimiz sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin sıkça yapılmasıdır” dedi. Solakoğlu, hafif raylı sistem, teleferik, deniz ulaşımı, kentle üniversitenin işbirliği içinde olması gibi talepleri sıraladı.

ÜLKE OLARAK ÇOK KÖTÜ DURUMDAYIZ

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, Solakoğlu’nun ardından yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi “ Tam deyim yerindeyse bir başkan olarak beni tarif ettiniz. 30 Mart yerel seçimleri bir varoluş ve yok oluş seçimidir. Aşağıdan yukarıya kadar bölündük. AKP’ye karşı bunlardan korkmayacak birini istiyorum. Şuan ülke olarak çok kötü durumdayız. Partimi çok seviyorum ama vatanım partimden önce gelir. Seçim kazanmak için AKP’ye göre her yol mübah. Oy pusuları üzerine oynanan oyunları biliyoruz. Bu seçimlerde pusulaların çalınmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

MHP’YE İHTİTAÇ VAR

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da, Türkiye’nin en çok adalete ihtiyacı olduğunu vurguladı, “Adalet kapsamında parti olarak bir tek MHP’ye ihtiyaç var. Ülkeyi yönetenler olarak dürüstlük ortadan kalkmış, ülkeyi yönetenlerin dürüstlüğe ihtiyacı var. Bu tip sistemde % 70 ile iktidar bile olsanız ülkeyi yönetemezsiniz.’’ diye konuştu. Eski İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu da buluşmada yaptığı konuşmada, saygınlık adına hep beraber mücadele etmek gerektiğine vurgu yaptı. Başesgioğlu, “Kendimizi MHP olarak 30 Mart’a adadık. Ülkemizin Doğu ve Güney Doğusunda ne olduğunu bilmiyoruz. Demokrasiden git gide uzaklaşıyoruz. 2014 Türkiye’sinde tehditlerle karşı karşıyayız. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun Ak Parti’nin yönetimine karşı birlik olmalıyız. Sancaklı toplumun yetiştirdiği nadide bir insandır. Her daim Sancaklı’nın yanındayız. Kocaeli’nde en çok çalışan belediye başkan adayı Sancaklı’dır” diyerek Saffet Sancaklı’ya övgü yağdırdı, destek istedi.

 

07 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

ozan kurt - çok uçtun be saffet.yeşil sahada değilsin artık unutma :)

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 11:02
05

ozan kurt - çoooook uçtun be saffet.yeşil sahada değilsi artık unutma :)

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 11:02
04

okan can - biraz desteksiz atmış.

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 11:02
02

erdal - cok iyi calisiyor saffet baskan

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 11:02
01

osman - O zaman oyları MHP yemi vereceğiz.

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 11:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR