Davutoğlu, 10 milletvekili istedi

Eski yönetimden 31 kişinin listeye giremediği kongrede konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilimiz teşkilatlarından yüzde 65 oy ve 10 milletvekili isted...

Eski yönetimden 31 kişinin listeye giremediği kongrede konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilimiz teşkilatlarından yüzde 65 oy ve 10 milletvekili istedi.

 

AKP İl Başkanlığı’nın 5’inci olağan kongresi Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapıldı. Kongrenin yapılacağı günün bir hafta öncesinde Başbakanlık korumaları Kocaeli’yi mesken tuttular. Spor salonu çevresinde günlerce güvenlik önlemi alındı. Kongre gününde ise bomba uzman köpekleri tarafından arama yapıldı.

 

SOYLU GELDİ

Kongre salonunda yapılan çalışmaları AKP İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından bizzat denetlendi. Kongre gününün öncesinde Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da salonda inceleme yaptı. İl Gençlik Kolları tarafından salon süslemesi yapılırken, asılan pankartlar dikkat çekti. 

 

HATIRA ORMANI

Salon içerisinde geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanlığı tarafından 20 dönüm araziye çam fidanları dikilmesi sonrasında çekilen hatıra fotoğrafı yer aldı. Hatırlanacağı üzere ormana Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun adı verilmiştir. Salon içerisinde ayrıca partinin kurucu genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleri asıldı.

 

PANKARTLAR DİKKAT ÇEKTİ

Salonda ayrıca “Tarih nasıl yazılır, merak ediyorsanız, bizi izleyin”, “Biz Ak kadınlarız, beşikte sallarız dünyayı da sallarız”, “Tek bayrak, tek millet, tek devlet”, “Bu gemi yürüyecek Ahmet dümene, Allah fırsat vermesin millet dertliyken gülene”, “Yeni Türkiye yolculuğa devam ediyor”, “Elif gibi dimdik duruyoruz” pankartları asıldı. Salon içerisinde geniş güvenlik önlemi alınırken, delegeler için kapalı bölme, protokol için ise en önde yer ayrıldı. Basın mensupları her zaman ki gibi en arkada yer ayrıldı.

 

DİVAN HEYETİ OLUŞTU

Kongrenin açılışında divan heyeti oluştu. Divan Başkanlığı’na AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütgen, başkan yardımcılığına Koordinatör Milletvekili Temel Coşkun, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın yer aldı.

 

DAVUTOĞLU GELDİ

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Kocaeli programı öncesinde Sakarya’da il kongresine katıldı. Sakarya kongresinin uzaması sonrasında Kocaeli’ye bir saat geç geldi. Davutoğlu yoldayken, salon coşturulmaya çalışıldı. Başbakan Davutoğlu’nun salona girmesi ile partililer hareketlendi. Davutoğlu, divan heyetini selamlaması sonrasında kendisi için özel hazırlanan platform üzerinden partilileri selamladı. Partililere karanfil attı.

 

CİVELEK VEDA ETTİ

Kongrenin açılış konuşmasını AKP İl Başkanı Mahmut Civelek yaptı. Civelek, “En önemli görev alınan vazifeyi hakkıyla devretmektedir. Benden daha iyi olacağını düşündüğüm kardeşime devrediyorum. 3 seçim yaşadık. Ocak ayının performans birincisi Kocaeli’dir. Yüzde 131 üye sayımız artmıştır. Benden sonra gelecek olan kardeşimiz daha güzel hizmet verecektir. Bu bir veda görev teslimidir. Bugüne kadar görev yapan herkese teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edilecektir. Milletvekili sayısına ulaşacağız. Hakkınızı helal edin” diyerek veda etti.

 

MEŞALE YANDI

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşması sonrasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık kürsüye geldi. Bakan Işık, “Başbakanımızı burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. AKP’nin iktidar meşalesi Kocaeli’den yakıldı. AKP kurulduğu zaman genel başkanımızın ilk defa Ereğli’den seçimlere girmiştir. 2002 seçimlerinde Ereğli seçimlerinde halk yürü iktidara gidiyorsun demiştir” dedi.

 

12 YILLIK İKTİDAR

Başarılı çalışmalara imza atıldığını belirten Bakan Işık, “AKP’nin 12 yılda Türkiye’ye verdiği hizmetler sonrasında Kocaeli her zaman destek vermiştir. 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışıyoruz. İleri teknolojide üretim başkenti Kocaeli olacaktır. Kocaeli’nin verdiği bu desteğe hizmetlerle teşekkür etti. Paralel yapının bizlere ilk darbe teşebbüsünün üzerinden bugün 3 yıl geçmiştir. Bizlere darbe girişiminde olanlar şimdi darmadağın olmuştur” açıklamasında bulundu.

 

“KİMSEDEN KORKMAYIZ”

Gençler tarafından paralel yapıya besteledikleri sözler Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan karşılık gördü. Davutoğlu, “Kimseden korkmadık korkmayız” karşılığını verdi. Başbakan Davutoğlu’na selam veren gençler aynı şekilde karşılık aldı.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Üç sebeple teşekkürle geldim Davutoğlu, “30 Mart seçimleri için teşekkür ederim. İkinci teşekkürüm Cumhurbaşkanlığı seçimleri için teşekkür ederim. Son teşekkürümde gördüğüm birlik ve beraberliktir. Ankara’ya her zaman birlik ve beraberlik mesajları gelmiştir. Her yer Kocaeli’dir. Kocaeli herkese örnek olmalıdır” dedi.

 

İL BAŞKANLARININ KARNESİ

Davutoğlu, “Kurucu il başkanımız Nihat Ergün bakanlık yaptı. Şimdi milletvekilliği yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 2004 yılından bu yana belediye başkanı olarak görev yapıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık başarılı çalışmalar yapmıştır. Bakanlık görevine devam ediyor. İl başkanı Zeki Aygün görevinden sonra milletvekili olarak hizmet ediyor. İl başkanı Mahmut Civelek görevini Şemsettin Ceyhan’a devrediyor. Ceyhan kurucu gençlik kolları başkanıdır. Adım adım çıkmıştır. Azize Sibel Gönül kadın kolları kurucu başkanıdır. Şimdi Kadın Kolları Genel Başkanıdır. Kocaeli bu noktada örnektir” açıklamasında bulundu.

 

SULTAN MEHMET’İN YOLU

‘CHP’ye bakın’ diyen Davutoğlu, “Şişli Belediyesi’ne bakın kalanına gerek yoktur. Bir birlerine düşen CHP’ye halk ülkeyi teslim eder mi? AKP hareketi ahlak ve erdem hareketidir. AKP konjonktür olarak doğmuş bir parti değildir. Fatih Sultan Mehmet’in yoludur. Yahya Kaptan’ın partisidir AKP. Dünyada bütün mazlumların partisiyiz” ifadelerini kullandı.

 

HEDEF 10 MİLLETVEKİLİ

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yaklaşan genel seçimlerle ilgili de Kocaeli için beklentilerini dile getirdi. Teşkilat mensuplarından daha çok çalışmasını isteyen Davutoğlu, “7 milletvekili sayısının 10’a çıkarmaya hazır mısınız” diye sordu. Davutoğlu, konuşmasının devamında, şöyle dedi: “Yüzde 65 hedefine ulaşmanızı bekliyorum. Bunu başaracağınıza inanıyorum” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşması sonrasında kürsüye bakan ve milletvekilleri davet edildi. Serkan BORLAK-Bülent EKİNCİ

 

YEDEK LİSTE

M. Ozan Sarıkaya

Faruk Baysal

Oğuzhan Keleş

Serdar Bayram

Berra Akyol

Abdullah Gümüş

Mustafa Karakoç

Selim Çoban

Ali Erdem

Yüksel Özkan

Nuri San

Meryem İlhan

Muharrem Top

Kemal Yıldırım

Sefer Yazıcı

Mustafa Keskin

Murat Ergelen

Birol Koç

Ahmet Yavuz

Kemal Yıldırım

Gülin Başak

Canan Soylu

Ayla Güney

Resul Kalyon

Ahmet Özkan

Nesrin Güney

Mustafa Özşentürk

Aydın Uzunoğlu

İsmail Yazıcıoğlu

Menşure Yılmaz

Mustafa Türkan

Faruk Tanta

Sercan Pehlivan

Barış Kılıç

Servet Günay

Abdurrahim Aydın Yurtçu

Sabit Gür

Mustafa Ünal

Rıdvan Kılıç

Muhsin Çetin

Murat Çetinkaya

Sibel Tosun

Haluk Bektaş

Yusuf Aktaş

Gürkan Ürkmez

Yusuf Yavuz Yiğit

Ramazan Taşpınar

Canan Turhan

Elvan Selvi

Mücahit Çimen

 

İL DİSİPLİN KURULU

Erdinç Toplu

Orhan Arıkan

Yekta Türker

İlhan Yıldırım

Hüseyin Demir

 

DEMOKRASİ HAKEM KURULU

Zekai İren

Vezir Kara

Erdinç Şentürk

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

Şemsettin Ceyhan

İbrahim Karaosmanoğlu

Mahmut Civelek

Oya Tunçel

Yusuf Akın

Ali Korkmaz

Hasan Soba

Muzaffer Bıyık

Zafer Kılıç

Osman Akbulut

Osman Badem

İbrahim Şirin

Şahin Talus

İdris Alp

Recep Demirel

Hasan Kandaz

Yunus Özder

Osman Pepe

Eyüp Ayar

Mehmet Uzunoğlu

Mehmet İpşiroğlu

Hüseyin Kurt

Nuri Güneş

Ayşe Müge Olşen

 

Soylu gece denetiminde

AKP’nin Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, dün yapılan kongrenin gecesinde İzmit’e gelerek, genel kurulun toplanacağı İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.

 

İl başkanı Mahmut Civelek ve bazı parti yöneticilerinin eşlik ettiği Soylu, yaptığı incelemenin ardından kentten ayrıldı.

 

Sakarya’ya Kocaeli’den gitti

Dünü yoğun kongrelerle geçiren AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, sabah saatlerindeki Sakarya kongresine ise yine ilimiz üzerinden geldi. Uçakla Cengiz Topel Havaalanı’na inen Davutoğlu ve beraberindeki Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi karşılayanlar arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vali yardımcıları Hacı Mehmet Kara, Abdullah Etil, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve belediye başkanları karşıladı. Davutoğlu, Kocaeli kongresine ise yine Sakarya’dan geldi.

08 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR